Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Odbył się V Memoriał Ireny Szewińskiej. Całe mnóstwo lekkoatletycznych emocji

Wczoraj (6 czerwca) na stadionie Zawiszy odbył się 5. Memoriał Ireny Szewińskiej. Emocji było całe mnóstwo, wiele pobitych rekordów, a także sukces bydgoszczanina.
Odbył się V Memoriał Ireny Szewińskiej. Całe mnóstwo lekkoatletycznych emocji

Źródło: fot. UMB

W sumie w 14. rozegranych konkurencjach pobito aż osiem rekordów mityngu. Świetnie w biegu na 200 m pobiegł Amerykanin Erryion Knighton, który przebiegł ten dystans w czasie 19,95! Jego rodaczka Brooke Andersen rzuciła młotem na odległość 78,79 m. Pobiła rekord mityngu należący do tej pory do Anity Włodarczyk. Polka we wtorek (6.06) uzyskała wynik 69,54. W biegu na jedną milę najlepsza była Kenijka Edinah Jebitok, która uzyskała najlepszy w tym roku czas na świecie - 4.22,85. 

fot. UMB

Kolejne rekordy mityngu pobili: Brytyjka Daryli Neita w biegu na 200 m (czas 22.23), Włoch Pietro Arese, który 1500 m przebiegł w czasie 3.33,56 oraz Nowozelandczyk Tom Walsh, który pchnął kulę na odległość 22,22 m.

fot.UMB

Spośród bydgoszczan startujących na stadionie Zawiszy najwięcej powodów do radości miał obchodzący we wtorek 34. urodziny Paweł Wojciechowski. W skoku o tyczce pokonał on wysokość 5,62.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -1°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama