Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Mariola Raszlińska z Bydgoszczy ze złotym medalem na JBL Triathlon Sieraków

Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzą się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Po zmaganiach w sobotę na dystansach „sprintu” i „połówki” przyszedł czas na ćwiartkę mającą 56,5 km. Dystans ten ewidentnie przypadł do gustu reprezentantki Bydgoszczy, która przywiezie do domu złoty medal.
Mariola Raszlińska z Bydgoszczy ze złotym medalem na JBL Triathlon Sieraków

Źródło: fot. CIECH Tri Tour

Mówi się, że triathlon to sport dla ludzi z żelaza. Zawodnicy w trakcie zawodów pokonują niesamowite odległości siłą swoich mięśni w aż trzech dyscyplinach sportowych – pływaniu, rowerze i biegu. JBL Triathlon Sieraków 2023 podtrzymał zeszłoroczną tradycję bicia rekordu trasy!

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na dwóch dystansach drużynowych (56,5 km oraz 112,99 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, lekki wiatr i temperatura idealna dla triathlonistów. Jak się okazało, warunki dopisały wielu zawodnikom, a na najdłuższej trasie mającej 112,99 km padł nowy rekord. Kacper Stępniak zdominował konkurentów i ukończył wyścig z czasem 3:45:38. Dobiegł on na metę z przewagą ponad 11 minut nad drugim Łukaszem Kalaszczyńskim. Nowy rekord trasy nakręcił dodatkowo kibiców, którzy świętowali do rana.

Niedzielny start był zdecydowanie udany dla Marioli Raszlińskiej z Bydgoszczy, która wywalczyła złoty medal w kategorii K50-59 Ćwiartka. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!

JBL Triathlon Sieraków już za nami! Organizatorzy stanęli na wysokości zadania szykując świetną trasę, która poniosła wszystkich startujących. Następne zawody już za 3 tygodnie, kiedy to triathloniści będą mogli się spotkać w niedziele 18.06 na JBL Triathlon Poznań.

Więcej szczegółów dotyczących CIECH Tri Tour na stronie internetowej cyklu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 8°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 24 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama