Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Weekend 26-28 maja pełen atrakcji. Warto spędzić go aktywnie

W trakcie tego weekendu nudy nie będzie. W mieście aż roi się od atrakcji. Mieszkańcy będą mieć możliwość nawet pobić rekord Guinnessa!
Weekend 26-28 maja pełen atrakcji. Warto spędzić go aktywnie
Źródło: fot. archiwum JK
Piątek, 26 maja 

Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie, godzina 17:00, plac Krzysztofa Pandereckiego. 
Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert na świeżym powietrzy. Więcej informacji: TUTAJ

Rowerowy wyjazd z Bydgoską Masą Krytyczną, godzina 18:00, Stary Rynek. 
Coś dla fanów jednośladów, Bydgoska Masa Krytyczna wraz ze sklepem Decathlon zaprasza na wspólny przejazd do Fordonu. Start na Starym Rynku. Więcej informacji: TUTAJ

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Bydgoska" dla Mam, godzina 18:00 ul. Szwalbego 6 BILETY TUTAJ.

Zróbmy świece sojowe! godzina 18.30, Muzeum Mydła i Historii Brudu, ul. Długa 13/17. 
Z okazji Dnia Mamy Muzeum Mydła i Historii Brudu dzieci wspólnie z mamami na warsztaty podczas których poznają tajniki własnoręcznego tworzenia świec sojowych. Więcej TUTAJ

"Do kina z mamą", godzina 20:00 boisko baseballowe, ul. Krokusowa. 
Z okazji Dnia Mamy zapraszamy dzieci wspólnie z mamami i całymi rodznami na występ dzieci z The Voice Kids 6 oraz pokaz filmu "Sing". Wydarzenie realizowane ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej informacji TUTAJ.

 Sobota, 27 maja

Zwiedzanie Filharmonii Pomorskiej, godzina 9.45, ul. Szwalbego 6
Projekt Zabytek zaprasza na kolejny spacer. Tym razem przed nami zwiedzanie Filharomonii Pomorskiej i dzielnicy muzycznej. Więcej TUTAJ. O godz. 17.30) zapraszamy na zwiedzanie Starego Rynku (zbiórka na pl. Teatralnym). 

Majowy Kiermasz Ogrodniczy, godzina 10:00, przy lodowisku Torbyd, ul. Toruńska 59
Miłośników zieleni zapraszamy na kiermasz ogrodniczy. Zakupić będzie można m.in. drzewka i krzewy owocowe, drzewka i krzewy ozdobne, formy pienne, skalniaki, rośliny rabatowe, rozsady, cebule kwiatowe, byliny, trawy ozdobne, zioła, krzewy i rośliny jagodowe, rośliny iglaste i liściaste, róże, hortensje, magnolie, rośliny egzotyczne i rzadko spotykane oraz wiele innych. Wstęp wolny. 

Muzopolis i Happy Jazz, godzina 10:00, Pałac w Ostromecku
Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert poświęcony muzyce jazzowej z Nowego Orleanu. Publiczności zaproponujemy wspólne improwizacje wokół pełnych radości i wirtuozerii tematów ze szlagierów muzyki jazzowej początków lat 20. i 30. Więcej TUTAJ.

Bydgoskie osiedla bez tajemnic, godzina 12:00, pętla tramwajowa Bielawy
Projekt „Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC” to cykl wycieczek po bydgoskich osiedlach mieszkaniowych. Tym razem zapraszamy do wycieczki po Bielawach. W niedzielę natomiast zapraszamy na spacer po Flisach. Zbiórka o godz. 12 przy śluzie (ul. Bronikowskiego). Wstęp wolny. 

Piknik rodzinny, godzina 12:00, Yacht Klub Polski-Brdyujście
Na terenie Yacht Klubu Polskiego na Brdyujściu będzie można popływać łodziami, rowerami wodnymi, żaglówkami. Sporo atrakcji przewidziano dla najmłodszych. Co jeszcze nas czeka? Oczywiście wspólne grilowanie, poczęstunek i koncert niespodzianka. Wydarzenie realizowane ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej informacji TUTAJ.

Poznaj Stare Miasto, godzina 12:30, BCI ul. Batorego 2
Zapraszamy w sobotę i niedzielę na spacer z przewodnikiem. W sobotę po Starym Mieście, a w niedzielę dookoła Śródmieścia. Więcej TUTAJ.

Trzy świnki i przyjaciele w Teatrze Kameralnym, godzina 16:00, ul. Grodzka 12-14
„Trzy świnki i przyjaciele” to spektakl pełen humoru, dynamicznych dialogów i wyjątkowych bohaterów. Na scenie oprócz Jagody, Adasia i Heleny – czyli rodzeństwa świnek – oraz wilka zobaczymy między innymi wróżkę, misia i krasnoludka. Będzie magia, śmiech, a nawet… rapujący guziec. Bilety TUTAJ.

Chopin - inspiracje, godzina 16:00, Pałac w Ostromecku
Zapraszamy na wysłuchanie muzyki i opowieści o tym, czy inspirował się Fryderyk Chopin w swojej twórczości. Więcej TUTAJ.

Srebrny glob, godzina 19:00, pawilon przy ul. Gdańskiej 47
Teatr Polski zaprasza na spektakl "Srebrny glob". Jerzy Żuławski w swojej młodopolskiej fantazji z 1902 roku opowiada o wyprawie pięciu śmiałków, umieszczonych w pocisku-kapsule kosmicznej, na księżyc. Więcej TUTAJ.

 Niedziela, 28 maja

Gzuby na spacerze, godzina 11:00, spichrze przy ul. Grodzkiej
Zapraszamy na kolejny rodzinny spacer: "Czy domy rosną jak drzewa? - Kto budował Bydgoszcz". Więcej TUTAJ.

FryMARK bydgoski, godzina 10:00, BCF, ul. Gdańska 8
Po raz kolejny w centrum Bydgoszczy odbędzie się jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem. Wstęp wolny.

Tajemnice Zalewu Smukalskiego, godzina 11:00, przystań UKS, ul. Smukalska 177
Zapraszamy serdecznie na piknik historyczny do przystani UKS przy Smukalskiej 177. Wyruszymy w podróż do przeszłości Smukały i Opławca. Smoczą łodzią, wraz z przewodnikiem odkryjemy tajemnice Zalewu Smukalskiego a Michał Jankowski - autor książki "Mała kolejka" zabierze nas w podróż kolejką wąskotorową po Smukale i Opławcu. Wydarzenie realizowane ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej TUTAJ.

Eko-Aktywnie w Parku Nad Starym Kanałem, godzina 11:00, V Śluza na Starym Kanale Bydgoskim. ul. Czarna Droga 4
Przed nami prawdziwa gratka dla miłośników rowerowych wyzwań i ekologicznych przygód. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Miłośników aktywności na świeżym powietrzu zapraszamy do stoiska Rowerowej Stolicy Polski. Do zabawy w rodzinnej grze terenowej zaprosi Czysta Bydgoszcz. Więcej TUTAJ.

Pobij z nami rekord Guinnessa, godzina 16:00, ul. Toruńska 59
Bijemy kolejny rekord na festiwalu DRUMS FUSION! I to rekord nie byle jaki, bo Rekord Guinnessa w kategorii „największej liczby osób grających na instrumentach z recyklingu”. Zapraszamy wszystkich chętnych do Hali Immobile Łuczniczka - wybijcie z nami rytm do piosenki Hakuna Matata z filmu „Król lew”. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Drums Fusion 2023 - Jasmin Levy, godzina 19:00, Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6
Koncert będzie jednym z głównych wydarzeń zbliżającego się Międzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Yasmin Levy usłyszymy w sekcji RYTMY ŚWIATA, która przybliża muzyczną różnorodność kontynentów. Będzie tu naprawdę wielobarwnie i inspirująco. Więcej TUTAJ.

B

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama