Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie wzdłuż ul. Wyszyńskiego

Rozpoczyna się jedna z największych tegorocznych modernizacji oświetlenia na terenie naszego miasta. W jej ramach zostaną ustawione nowe latarnie z energooszczędnymi oprawami wzdłuż ulicy Wyszyńskiego. Zastąpią one wysłużone oświetlenie instalowane na betonowych słupach.
Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie wzdłuż ul. Wyszyńskiego

Źródło: fot. Robert Skiba/ZDMiKP

Jak informują drogowcy, wzdłuż ulicy na odcinku od ronda Fordońskiego do siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ułożonych zostanie blisko 3 kilometry kabla.
Ustawionych zostanie 85 aluminiowych, anodowanych słupów oświetleniowych z nowymi energooszczędnymi oprawami LED.

Zakres zamówienia obejmuje także wymianę opraw na istniejących już słupach metalowych oraz wymiana szafy sterowania oświetleniem przy rondzie Skrzetuskim, do której podłączone są latarnie między innymi z ulicy S. Wyszyńskiego.

Dzięki tej inwestycji cała oświetleniowa infrastruktura przy ul. Wyszyńskiego będzie zarządzana przez miasto (fot. ZDMiKP)

Nowoczesne oprawy pozwolą również ograniczyć zużycie energii o około 60%, a także koszty serwisowania urządzeń (o około 75%).
Aluminiowe słupy zamiast betonowych poprawiają też estetykę miejskiej przestrzeni.

Umowa z wykonawcą na roboty została podpisana (ATELBUD Sp. z o.o.) a jej koszt to 1mln. 623 tys. zł.
Zakończenie prac jeszcze w tym roku!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 26°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FreitTreść komentarza: koszmar!!Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:22Źródło komentarza: Idźmy na wyboryAutor komentarza: MalinaTreść komentarza: Nie używajnym wulgaryzmów. Jest to klasyczny artykuł reklamowy i każdy ma prawo się sprzedawać. Znam to miejsce - teraz pełno komarów od tego stawu. Właściciel hotelu mógłby zrobić opryskData dodania komentarza: 06.05.2024, 06:08Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: od kiedy jest restauracja gruzińska w Tyrolu przestałem tam jeździć. To żarcie jest nie jadalne. szkoda, że zamknęła się wcześniejsza kuchnia, teraz to żart!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 22:21Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Wojciu, ja widzę, że za michę żarcia jesteś w stanie napisać wszystko, ale te twoje wypociny są ch... warte, redaktorzyno czwartoligowaData dodania komentarza: 03.05.2024, 10:02Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: WeltTreść komentarza: DnoData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:59Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu przy Pięknej i SolskiegoAutor komentarza: KlausTreść komentarza: Redaktorze.... co Pan jara?!.. że takie ściemy Pan wistuje?? Garbary, Śląska, Jasna, Łokietka, Czarna Droga, Kozi Rynek, Graniczna Grottgera - co Pan wie o tym Fyrtlu??Data dodania komentarza: 30.04.2024, 14:56Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama