Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wybierz dobrze!

Trzech bydgoszczan aresztowanych za posiadanie ponad 4 ton nielegalnego tytoniu

Funkcjonariusze z bydgoskiej Komendy Miejskiej Policji aresztowali trzech mężczyzn za produkowanie wyrobów tytoniowych bez znaku akcyzy. Na miejscu zabezpieczyli ponad cztery tony krajanki tytoniowej, której nielegalna sprzedaż kosztowałaby Skarb Państwa ponad 3,5 miliona złotych.
Trzech bydgoszczan aresztowanych za posiadanie ponad 4 ton nielegalnego tytoniu
Źródło: fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej komendy, ustalili, że w jednej z miejscowości w powiecie bydgoskim ma miejsce nielegalny proceder związany z wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.

By potwierdzić powyższe ustalenia, funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. W hali magazynowej, do której „zapukali” policjanci, znajdowali się trzej mężczyźni ubrani w stroje robocze, rękawiczki i maski ochronne, a na podłodze, w workach jutowych i urządzeniach znajdował się tytoń, a maszyny służące do jego przetwarzania były uruchomione. Dwaj 34-latkowie oraz 28-latek zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania hali funkcjonariusze zabezpieczyli 64 worki krajanki oraz 58 tego samego rodzaju opakowań z liśćmi tytoniu. Łączna waga zabezpieczonego w tym miejscu „lewego” towaru to ponad 1,6 tony. To był dopiero początek.

Zatrzymani do sprawy trzej mieszkańcy Bydgoszczy usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. (fot. KMP Bydgoszcz)

Następnie policjanci, wraz z zatrzymanym 34-latkiem, pojechali do drugiego, użytkowanego przez niego, pomieszczenia znajdującego się w pobliskiej miejscowości. Tam ujawnili kolejne ogromne ilości nielegalnego tytoniu. W 174 workach jutowych znajdowało się ponad 2,6 tony krajanki.

Nielegalna "hurtownia" krajanki tytoniowej zlokalizowana pod Bydgoszczą (fot. KMP Bydgoszcz)

Łącznie, po przeliczeniu całości zabezpieczonego suszu, okazało się, że Skarb Państwa został uszczuplony na kwotę 3,5 miliona złotych.

Prokurator, po zapoznaniu się z aktami sprawy i przesłuchaniu mężczyzn, objął ich policyjnym dozorem.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama