Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Budowa mostów nad Brdą coraz bliżej końca. ZDMiKP zapowiada reorganizację ruchu

ZDMiKP ogłosiło koniec prac przy torowisku na ul. Fordońskiej. W tego powodu już wkrótce rozpoczną się prace reorganizacyjne w okolicach ulicy Łużyckiej. Coraz lepiej idzie także sąsiednia inwestycja - budowa mostów nad Brdą i układanie torowiska na ulicy Toruńskiej i Perłowej. Poniżej zamieszczamy galerię prezentującą postęp prac.
Budowa mostów nad Brdą coraz bliżej końca. ZDMiKP zapowiada reorganizację ruchu

Źródło: fot. UMB

Budowa dwóch mostów nad Brdą połączona z remontem torowiska po obu jej brzegach - na ulicy Fordońskiej i Toruńskiej - to jedna z największych inwestycji drogowych naszego miasta w ostatnich latach. Dla wielu mieszkańców nie jest jednak powodem do dumy, lecz symbolem opieszałości drogowców, którzy ostateczny termin oddania inwestycji przekładali już wiele razy. Teraz mamy jednak przełom - część prac po północnej stronie rzeki dobiegła końca:

W najbliższych dniach wykonawca rozpocznie prace na ul. Fordońskiej. Roboty będą związane ze zmianami w dotychczasowej organizacji ruchu w obrębie ul. Łęczyckiej. O szczegółach zmian poinformujemy w odrębnym komunikacie. - czytamy na stronie ZDMiKP Bydgoszcz.

Efekty robót widać również na samych mostach, jak i po południowej stronie Brdy, na ulicach Toruńskiej i Perłowej. Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii z obecnego stanu budowy.

Trwa układanie nowego torowiska wzdłuż ul. Toruńskiej. Powstały w tym miejscu też pierwsze warstwy konstrukcyjne pod nowe jezdnie skrzyżowania ulic Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego (fot. ZDMiKP)
W kierunku mostu wykonane zostały warstwy konstrukcji przy najazdach na obiekt oraz zabetonowane zostały rozjazdy tramwajowe (fot. ZDMiKP)
 Na moście tramwajowym wykonawca zakończył układanie płyt betonowych, w których będą osadzone szyny. Są one obecnie zwożone na plac budowy (fot. ZDMiKP)
Dobiegają końca prace związane z montażem prefabrykowanych elementów mostu drogowego. Poszczególne sekcje są łączone i nasuwane w kierunku rzeki. Trwa zbrojenie, które docelowo pozwoli betonować płytę pomostu (fot. ZDMiKP)
Wykonane zostały chodniki i podbudowa pobliskich uliczek dojazdowych (ul. Spokojna, ul. Łuczniczki. ul. Koralowa). Do wykonania pozostało tam ułożenie nawierzchni na jezdni i dojazdach do posesji (fot. ZDMiKP)
Z kolei przy istniejącym obiekcie drogowym trwa betonowanie podwodnej komory kanalizacji deszczowej (fot. ZDMiKP)
Ruch tramwajowy po ulicy Toruńskiej obecnie odbywa się wahadłowo (fot. ZDMiKP)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -1°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama