Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Prowadzimy kampanie w 16 różnych kanałach, z których pewnie jeszcze nie korzystasz!

Budowa mostów nad Brdą coraz bliżej końca. ZDMiKP zapowiada reorganizację ruchu

ZDMiKP ogłosiło koniec prac przy torowisku na ul. Fordońskiej. W tego powodu już wkrótce rozpoczną się prace reorganizacyjne w okolicach ulicy Łużyckiej. Coraz lepiej idzie także sąsiednia inwestycja - budowa mostów nad Brdą i układanie torowiska na ulicy Toruńskiej i Perłowej. Poniżej zamieszczamy galerię prezentującą postęp prac.
Budowa mostów nad Brdą coraz bliżej końca. ZDMiKP zapowiada reorganizację ruchu
Źródło: fot. UMB

Budowa dwóch mostów nad Brdą połączona z remontem torowiska po obu jej brzegach - na ulicy Fordońskiej i Toruńskiej - to jedna z największych inwestycji drogowych naszego miasta w ostatnich latach. Dla wielu mieszkańców nie jest jednak powodem do dumy, lecz symbolem opieszałości drogowców, którzy ostateczny termin oddania inwestycji przekładali już wiele razy. Teraz mamy jednak przełom - część prac po północnej stronie rzeki dobiegła końca:

W najbliższych dniach wykonawca rozpocznie prace na ul. Fordońskiej. Roboty będą związane ze zmianami w dotychczasowej organizacji ruchu w obrębie ul. Łęczyckiej. O szczegółach zmian poinformujemy w odrębnym komunikacie. - czytamy na stronie ZDMiKP Bydgoszcz.

Efekty robót widać również na samych mostach, jak i po południowej stronie Brdy, na ulicach Toruńskiej i Perłowej. Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii z obecnego stanu budowy.

Trwa układanie nowego torowiska wzdłuż ul. Toruńskiej. Powstały w tym miejscu też pierwsze warstwy konstrukcyjne pod nowe jezdnie skrzyżowania ulic Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego (fot. ZDMiKP)
W kierunku mostu wykonane zostały warstwy konstrukcji przy najazdach na obiekt oraz zabetonowane zostały rozjazdy tramwajowe (fot. ZDMiKP)
 Na moście tramwajowym wykonawca zakończył układanie płyt betonowych, w których będą osadzone szyny. Są one obecnie zwożone na plac budowy (fot. ZDMiKP)
Dobiegają końca prace związane z montażem prefabrykowanych elementów mostu drogowego. Poszczególne sekcje są łączone i nasuwane w kierunku rzeki. Trwa zbrojenie, które docelowo pozwoli betonować płytę pomostu (fot. ZDMiKP)
Wykonane zostały chodniki i podbudowa pobliskich uliczek dojazdowych (ul. Spokojna, ul. Łuczniczki. ul. Koralowa). Do wykonania pozostało tam ułożenie nawierzchni na jezdni i dojazdach do posesji (fot. ZDMiKP)
Z kolei przy istniejącym obiekcie drogowym trwa betonowanie podwodnej komory kanalizacji deszczowej (fot. ZDMiKP)
Ruch tramwajowy po ulicy Toruńskiej obecnie odbywa się wahadłowo (fot. ZDMiKP)

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama