Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Ulica Grudziądzka jak nowa. Prace remontowe na finiszu

Kończą się prace, rozpoczęte jesienią zeszłego roku, związane z kompleksowym remontem ulicy Grudziądzkiej. Obejmowały obszar od placu Poznańskiego do ul. Krótkiej. Wymienione zostały krawężniki, ustawiono nowe oświetlenie i przebudowano chodniki.
Ulica Grudziądzka jak nowa. Prace remontowe na finiszu
Prace na ulicy Grudziądzkiej dobiegają końca.

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Jak informuje Miasto, w pierwszej kolejności wymieniano krawężniki. Kolejnym etapem była wymiana oświetlenia. Zimą i wczesną wiosną wykonawca realizował prace przy przebudowie chodników i zjazdów. Ze względu na położenie ulicy na granicy kulturowego parku zastosowano płyty betonowe układane w karo. Wokół nich układano opaski z granitowej kostki. Kamienną kostką wykończono również nawierzchnię zjazdów. Wszystkie prace zakończą się w ciągu miesiąca. Wykonawca prowadzi jeszcze ostatnie roboty brukarskie na wysokości marketu. W czerwcu po przebudowie przyłączy wodociągowych ułoży nowe warstwy nawierzchni. Na koniec ulica zyska oznakowanie poziome.

W pakiecie z ul. Grudziądzką prace przy odnowieniu nawierzchni zlecone zostały też na odcinku ul. Jagiellońskiej od ul. Kolberga do Wyczółkowskiego. (fot. UMB)

Drogowe inwestycje przy ul. Grudziądzkiej są uzupełnieniem publicznych i prywatnych inwestycji w tej części miasta. W ostatnich latach oddano do użytku gmach nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej,  wielopoziomowy parking i realizowano inwestycje deweloperskie.

To jeden z ostatnich odcinków ulicy Jagiellońskiej, który wymagał remontu. (fot. UMB)


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
MaRcin 18.05.2023 09:58
Centrum miasta wygląda coraz lepiej, tak trzymać!

zamglenia

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama