Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Prowadzimy kampanie w 16 różnych kanałach, z których pewnie jeszcze nie korzystasz!

Spore zmiany w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Co słychać na placu budowy?

I etap generalnego remontu gmachu Teatru Polskiego, który rozpoczęto na jesień zeszłego roku, właśnie dobiegł końca. Wciąż jednak pozostało dużo do zrobienia na placu budowy. Prezentujemy zdjęcia z postępu prac.
Spore zmiany w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Co słychać na placu budowy?
Źródło: fot. JK

W minionym tygodniu nastąpiło zakończenie pierwszego etapu prac przy remoncie gmachu Teatru Polskiego przy ulicy Adama Mickiewicza. Polegał on na rozbiórce starych i wymagających wymiany elementów konstrukcji. Z kolei nad widownią zamontowano już stalową konstrukcję dachu. Po badaniach geologicznych zdecydowano również o wymianie gruntu pod nową część obiektu, która jest dobudowywana od strony południowej. Powstała już jej pierwsza kondygnacja. Obecnie wykonawca jest w trakcie prac nad pierwszym stropem. 

Zakończono właśnie I etap prac remontowych przy gmachu Teatru Polskiego (fot. JK)

Nowa część łącznie będzie się składać z 3 kondygnacji. Wymianie uległ już również gmach budowli, przy którym obecnie trwają prace przy elewacji. Jest ona docieplana styropianem o dobrych parametrach. Na nim układane są nowe wyprawy tynkarskie. Za prace odpowiada firma KWK Construction. Wartość całego przedsięwzięcia to około 40 mln zł, z czego 8 milionów złotych dofinansowania z funduszy europejskich Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku.

Modernizacja Teatru Polskiego to kolejny duży projekt realizowany przez Miasto w bydgoskiej kulturze. Głównym celem inwestycji zaplanowanej w Teatrze Polskim jest poprawa komfortu widza, funkcjonalności obiektu oraz przywrócenie użyteczności balkonu poprzez modernizację budynku głównego w części dostępnej dla publiczności. Poprawi się również estetyka całej przestrzeni wokół teatru oraz akustyka obiektu. - czytamy na stronie Teatru.

Na obejrzenie nowych spektakli bydgoszczanie będą musieli jeszcze trochę poczekać (fot. JK)


Projekt przewiduje nadbudowanie oraz rozbudowanie głównej bryły budynku. W ramach tego zadania przewidziane są roboty ogólnobudowlane, wymiana konstrukcji dachu oraz instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, elektryczna i wentylacji mechanicznej w całym budynku Teatru. Budynek zostanie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami dzięki zastosowaniu windy, podnośników, odpowiednich urządzeń sanitarnych oraz mobilnych foteli teatralnych.

II etap prac przewiduje m.in. remont elewacji budynku (fot. JK)

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
ReklamaCoś na ząb!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama