Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Spore zmiany w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Co słychać na placu budowy?

I etap generalnego remontu gmachu Teatru Polskiego, który rozpoczęto na jesień zeszłego roku, właśnie dobiegł końca. Wciąż jednak pozostało dużo do zrobienia na placu budowy. Prezentujemy zdjęcia z postępu prac.
Spore zmiany w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Co słychać na placu budowy?

Źródło: fot. JK

W minionym tygodniu nastąpiło zakończenie pierwszego etapu prac przy remoncie gmachu Teatru Polskiego przy ulicy Adama Mickiewicza. Polegał on na rozbiórce starych i wymagających wymiany elementów konstrukcji. Z kolei nad widownią zamontowano już stalową konstrukcję dachu. Po badaniach geologicznych zdecydowano również o wymianie gruntu pod nową część obiektu, która jest dobudowywana od strony południowej. Powstała już jej pierwsza kondygnacja. Obecnie wykonawca jest w trakcie prac nad pierwszym stropem. 

Zakończono właśnie I etap prac remontowych przy gmachu Teatru Polskiego (fot. JK)

Nowa część łącznie będzie się składać z 3 kondygnacji. Wymianie uległ już również gmach budowli, przy którym obecnie trwają prace przy elewacji. Jest ona docieplana styropianem o dobrych parametrach. Na nim układane są nowe wyprawy tynkarskie. Za prace odpowiada firma KWK Construction. Wartość całego przedsięwzięcia to około 40 mln zł, z czego 8 milionów złotych dofinansowania z funduszy europejskich Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku.

Modernizacja Teatru Polskiego to kolejny duży projekt realizowany przez Miasto w bydgoskiej kulturze. Głównym celem inwestycji zaplanowanej w Teatrze Polskim jest poprawa komfortu widza, funkcjonalności obiektu oraz przywrócenie użyteczności balkonu poprzez modernizację budynku głównego w części dostępnej dla publiczności. Poprawi się również estetyka całej przestrzeni wokół teatru oraz akustyka obiektu. - czytamy na stronie Teatru.

Na obejrzenie nowych spektakli bydgoszczanie będą musieli jeszcze trochę poczekać (fot. JK)


Projekt przewiduje nadbudowanie oraz rozbudowanie głównej bryły budynku. W ramach tego zadania przewidziane są roboty ogólnobudowlane, wymiana konstrukcji dachu oraz instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, elektryczna i wentylacji mechanicznej w całym budynku Teatru. Budynek zostanie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami dzięki zastosowaniu windy, podnośników, odpowiednich urządzeń sanitarnych oraz mobilnych foteli teatralnych.

II etap prac przewiduje m.in. remont elewacji budynku (fot. JK)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama