Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na Bartodziejach i osiedlu Leśnym powstaną nowe parkingi

Przyglądając się wynikom głosowań w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim można stwierdzić, że mieszkańcom naszego miasta doskwiera brak parkingów samochodowych. Z tego powodu już wkrótce rozpoczną się prace przy ul. Pestalozziego na Bartodziejach i Topolowej na osiedlu Leśnym, gdzie powstaną nowe miejsca parkingowe. Prace te będą finansowane z funduszu BBO.
Na Bartodziejach i osiedlu Leśnym powstaną nowe parkingi

Źródło zdjęcia: fot. UMB

Parking na Bartodziejach zostanie wybudowany jako przedłużenie ulicy J. Pestalozziego w kierunku północnym. Zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem, planuje się budowę drogi dojazdowej o szerokości 5 metrów, która będzie obejmować kilkanaście miejsc parkingowych. Ponadto, zaplanowano także wybudowanie chodnika, który połączy parking z wieżowcem przy ulicy M. Curie-Skłodowskiej 28a. W ramach tego przedsięwzięcia konieczne będzie również zbudowanie kanalizacji deszczowej oraz zapewnienie odpowiedniego oświetlenia. Pierwszeństwo przy budowie będą miały miejsca położone bliżej ulicy. Drogowcy już podpisali umowę o wartości 262 tysięcy złotych z wykonawcą, firmą Brukop, i przekazali plac budowy. Prace mają zająć około 2 miesięcy. Projekt ten zdobył poparcie ponad 250 mieszkańców Bydgoszczy podczas głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

W lecie planuje się również ukończenie kolejnych miejsc parkingowych przy ulicy Topolowej na osiedlu Leśnym. Przy blokach numer 3 i 5 zostanie wybudowanych 6 dodatkowych stanowisk. Prace o wartości około 70 tysięcy złotych będą realizowane przez firmę Ren-Drog, z którą również zawarto już umowę. Wcześniej w tym miejscu wybudowano już 9 miejsc parkingowych przy bloku na ulicy Sulkowskiego 11. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ławrow 16.05.2023 14:54
Co za wiejski standard? Zamiast redukować ilość aut w miastach zgodnie ze strategią rozwoju Unii Europejskiej dążącej do zeroemisyjności, propagowania idei zrównoważonego transportu zbiorowego w mieście, oni planują wybudować parkingi. Pytam się po co? Prezydent pojedzie pochwalić się tym do Brukseli przed Von den Leyen czy może przed Timmermansem?

Karol 16.05.2023 21:59
Redukuje to się w centrum, a nie na osiedlach mieszkaniowych panie mądraliński

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 30 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama