Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Remont, ekologiczne rozwiązania i automatyzacja - to czeka VII LO w Bydgoszczy

Wszystko wskazuje na to, że uczniowie, nauczyciele jak i sympatycy ,,siódemki" doczekają się remontu budynku szkoły. Fotowoltaika na dachu, automatyka pogodowa do sterowania ogrzewaniem, wentylacja z 75% odzyskiem ciepła w sali gimnastycznej, nowoczesny system sterowania budynkiem i wiele innych proekologicznych rozwiązań znajdzie się w zmodernizowanym VII Liceum Ogólnokształcącym na osiedlu Leśnym.
Remont, ekologiczne rozwiązania i automatyzacja - to czeka VII LO w Bydgoszczy
Źródło: fot. JK

VII Liceum Ogólnokształcące mieści się przy ul. 11 listopada na Osiedlu Leśnym. W zeszłym roku świętowało swoje 50-lecie. Teraz szkołę, do której uczęszcza 530 uczniów czeka duża termomodernizacja. Miasto pod koniec zeszłego roku zdobyło ponad 4 mln zł zewnętrznego dofinansowania na wprowadzenie w budynku nowoczesnych rozwiązań, które mają kluczowe znaczenie dla oszczędzania energii oraz poprawiają stan powietrza. Jak poinformował portal Metropolia Bydgoska Urząd Miasta Bydgoszczy w drugiej połowie maja planuje zapoznać się z projektami poszczególnych wykonawców. Jeżeli któryś z nich będzie wystarczająco dobry i wpisujący się w miejski budżet - firma budowlana w ciągu 10 miesięcy będzie musiała wykonać niezbędne prace modernizacyjne.

(Wizualizacja VII LO - fot. UMB)

Całe zadanie inwestycyjne związane z termomodernizacją VII Liceum Ogólnokształcącego jest warte ok. 10 mln złotych. Zdobyte dofinansowanie pochodzi ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, 2014-2021, o które zabiegaliśmy od 2020 roku. W najbliższym czasie planowane jest podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie postępowania przetargowego. Zgodnie z założeniami programu inwestycja powinna być gotowa do końca kwietnia 2024 roku.

(Wizualizacja - UMB)

Termomodernizacja VII LO to przykład wzorowej proekologicznej inwestycji, w której zastosowane zostaną najnowocześniejsze technologie związane z ograniczaniem zużycia prądu, ciepła oraz wody. 

W celu ograniczenia strat ciepła zastosowana zostanie automatyka pogodowa, która będzie odpowiedzialna za sterowanie ogrzewaniem. Ściany, stropodachy i posadzki zostaną ocieplone. Cały system centralnego ogrzewania zostanie docieplony, wymienione zostaną też grzejniki. Centralna regulacja umożliwi sterowanie ogrzewaniem na poszczególnych kondygnacjach. Z kolei w ograniczeniu rachunków za prąd pomoże instalacja fotowoltaiczna o planowanej mocy ponad 33 kW, która znajdzie się na dachu szkoły, a także nowoczesne oświetlenie LED, które zlokalizowane będzie wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Dodatkowo odzysk ciepła na poziomie 75% zapewni wentylacja mechaniczna w sali gimnastycznej, która zostanie wyposażona w pompę ciepła. Wymieniona zostanie także stolarka okienna. Cały budynek wyposażony będzie w elektroniczny system sterowania budynkiem. Parter zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. - szczegółowo o modernizacji opowiada Urząd Miasta.

(Wizualizacja - UMB)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Krzysztof 11.05.2023 17:33
Nareszcie! Kończyłem szkołę w '98, bardzo dobrze wspominam ten czas, szkoła dużo mnie nauczyła, ale obecnie z zewnątrz raczej straszy potencjalnych kandydatów niż zachęca..

bezchmurnie

Temperatura: 12°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama