Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Factory Resotr Spa

Kamil Bednarek zagra w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się na terenie Bazyliki

W ostatnią niedzielę maja – 28.05.2023 - przy bydgoskiej bazylice odbędzie się X edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie – wielkie święto muzyki, radości i młodości. Na scenie wystąpią uznani artyści polskiej muzyki rozrywkowej. Na uczestników, równolegle do koncertów, będzie czekać również szereg innych interesujących atrakcji.
Kamil Bednarek zagra w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się na terenie Bazyliki

Źródło: fot. Wikipedia Kamil Bednarek

Już w niedzielę 28 maja 2023 r. odbędzie się w Bydgoszczy X edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. To ciekawe wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu: jego pierwsza edycja w czerwcu 2012 zgromadziła w Bydgoszczy 9 tysięcy uczestników z całego kraju. W poprzednich dziewięciu edycjach Festiwal odwiedziło łącznie kilkadziesiąt tysięcy osób.

Plan X edycji Festiwalu Nowe Spojrzenie:

  • 13:00 – Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Włodarczyka
  • 15:00 – koncert zespołu Dzieci z Brodą (Joszko Broda)
  • 17:00 – koncert B.O.K
  • 19:00 – koncert Kamila Bednarka
W 2015 roku główną gwiazdą festiwalu był Mesajah (fot. facebook Festiwal Nowe Spojrzenie)

Równolegle z Festiwalem dostępna będzie strefa gastronomiczna oraz namioty, w których prezentować się będą wspólnoty z całej Bydgoszczy. Najmłodsi również znajdą coś dla siebie w specjalnie dla nich przeznaczonej strefie dziecka!

Festiwal Nowe Spojrzenie to wielkie święto 3xM - muzyki, młodości i modlitwy. Głównymi organizatorami od początku festiwalu są wspólnota Młodzieży Misjonarskiej oraz obecny proboszcz parafii pw. św. Wincentego a Paulo ks. Sławomir Bar CM. U źródeł idei festiwalu było pokazanie, że Kościół to nie tylko różaniec i moherowy beret, lecz także młodzi ludzie pełni pasji, radości, a także uwielbiający muzykę - i to głośną. - opowiada nam jeden ze współorganizatorów wydarzenia. 

Wstęp na teren festiwalu - jak co roku - jest darmowy.

Koncert zespołu Luxtorpeda podczas pierwszej edycji festiwalu przyciągnął kilka tysięcy osób (fot. Michał Kugacz/facebook FNS)

Pierwsza edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie odbyła się w 2012 roku, kiedy to na scenie przy bydgoskiej bazylice zagrali Luxtorpeda, Malego Reagge Rockers, Full Power Spirit oraz Arka Noego. Przez te wszystkie lata, do wymienionych wyżej zespołów, dołączyli tacy uznani polscy artyści jak m.in.: Myslovitz, T.Love, Stanisław Soyka, Mesajah, TSA, Armia, Raz Dwa Trzy, ZUES czy Tau.

Plakat tegorocznej edycji (fot. Festiwal Nowe Spojrzenie)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama