Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Kamil Bednarek zagra w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się na terenie Bazyliki

W ostatnią niedzielę maja – 28.05.2023 - przy bydgoskiej bazylice odbędzie się X edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie – wielkie święto muzyki, radości i młodości. Na scenie wystąpią uznani artyści polskiej muzyki rozrywkowej. Na uczestników, równolegle do koncertów, będzie czekać również szereg innych interesujących atrakcji.
Kamil Bednarek zagra w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się na terenie Bazyliki

Źródło: fot. Wikipedia Kamil Bednarek

Już w niedzielę 28 maja 2023 r. odbędzie się w Bydgoszczy X edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. To ciekawe wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu: jego pierwsza edycja w czerwcu 2012 zgromadziła w Bydgoszczy 9 tysięcy uczestników z całego kraju. W poprzednich dziewięciu edycjach Festiwal odwiedziło łącznie kilkadziesiąt tysięcy osób.

Plan X edycji Festiwalu Nowe Spojrzenie:

  • 13:00 – Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Włodarczyka
  • 15:00 – koncert zespołu Dzieci z Brodą (Joszko Broda)
  • 17:00 – koncert B.O.K
  • 19:00 – koncert Kamila Bednarka
W 2015 roku główną gwiazdą festiwalu był Mesajah (fot. facebook Festiwal Nowe Spojrzenie)

Równolegle z Festiwalem dostępna będzie strefa gastronomiczna oraz namioty, w których prezentować się będą wspólnoty z całej Bydgoszczy. Najmłodsi również znajdą coś dla siebie w specjalnie dla nich przeznaczonej strefie dziecka!

Festiwal Nowe Spojrzenie to wielkie święto 3xM - muzyki, młodości i modlitwy. Głównymi organizatorami od początku festiwalu są wspólnota Młodzieży Misjonarskiej oraz obecny proboszcz parafii pw. św. Wincentego a Paulo ks. Sławomir Bar CM. U źródeł idei festiwalu było pokazanie, że Kościół to nie tylko różaniec i moherowy beret, lecz także młodzi ludzie pełni pasji, radości, a także uwielbiający muzykę - i to głośną. - opowiada nam jeden ze współorganizatorów wydarzenia. 

Wstęp na teren festiwalu - jak co roku - jest darmowy.

Koncert zespołu Luxtorpeda podczas pierwszej edycji festiwalu przyciągnął kilka tysięcy osób (fot. Michał Kugacz/facebook FNS)

Pierwsza edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie odbyła się w 2012 roku, kiedy to na scenie przy bydgoskiej bazylice zagrali Luxtorpeda, Malego Reagge Rockers, Full Power Spirit oraz Arka Noego. Przez te wszystkie lata, do wymienionych wyżej zespołów, dołączyli tacy uznani polscy artyści jak m.in.: Myslovitz, T.Love, Stanisław Soyka, Mesajah, TSA, Armia, Raz Dwa Trzy, ZUES czy Tau.

Plakat tegorocznej edycji (fot. Festiwal Nowe Spojrzenie)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Pań popierał publicznie-w swoich tekstach tych którzy teraz chcą zabić poolskie mediaData dodania komentarza: 06.07.2024, 20:21Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: My pracownice Cafe Primo murem stoimy za szefem. Gwarantujemy,że jakość sprzedawanych przez nas lodów jest na najwyższym poziomie. Wiemy z jaką pasją i zaangażowaniem szef wykonuje swoją pracę ile serca i energii w to wkłada. Zapraszamy wszystkich świadomych konsumentów na pyszne lody i kawkę.Data dodania komentarza: 06.07.2024, 15:26Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Z takiej pracowniczki pracodawca może być dumny !Data dodania komentarza: 06.07.2024, 00:50Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: Pracuję w Cafe Primo już kilka lat. Pan Roman jest przede wszystkim człowiekiem, który robi to co kocha i robi to dla LUDZI, którzy przychodzą do Niego od wielu lat. Są goście przychodzący codziennie i tacy którzy przyjeżdżają np. z Gdańska za każdym razem jak tylko przyjeżdżają do Bydgoszczy lub przejeżdżają dalej. Szef zawsze sumiennie i z wielką starannością podchodzi do swojej pracy. Zawsze chętnie i z uśmiechem wita się z wszystkim, nie mniej często sam częstuje klientów swoimi wyrobami aby mogli zdecydować, który smak wybrać. Nieznajomość osoby, sytuacji i faktu, który miał miejsce a tylko odszukanie suchych faktów z kontroli dla taniej sensacji to szczyt bezczelności owej Pani. Gdyby tak łatwo oszukiwał ludzi swoimi FAŁSZYWYMI wyrobami, myślę że już dawno nie miały byśmy gdzie pracować. To właśnie dla tej jakości lodów, sumienności w ich wykonaniu z produktów najwyższej jakości, ustawiają się te kolejki. Mam nadzieję, że nadal ludzie będą używać rozumu i nie dadzą zamydlić sobie oczu tanią sensacją i kiepską prowokacją. Zapraszam serdecznie i niezmiennie życzymy smacznego.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:11Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: andrzejaroslavTreść komentarza: Nie pierwszy to toruński "smaczek" podszczypujący złośliwie sąsiada. Ale skoro podejmujący uwagi kontroli sprzed roku, to czy znaczy to, że w sezonie ogórkowym trzeba sięgać po "odgrzewane kotlety" z ubiegłego roku ? Nic świeższego ? Ot ! Taka bezinteresowna, toruńska złośliwość na poziomie kibolstwa z zawodów żużlowych...Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:06Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: Leszek SobkowskiTreść komentarza: Po lody do Zaułka : chodziłem, chodzę i będę chodził.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 14:42Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowi
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama