Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Polonia Bydgoszcz podaje przyczynę odwołanego meczu. Dla kibiców rekompensata

Wczoraj (08.05) prezes Abramczyk Polonia Bydgoszcz opublikował oficjalne oświadczenie dotyczące odwołanego, niedzielnego meczu I ligi żużlowej z Wybrzeżem Gdańsk. W ramach rekompensaty bydgoski klub organizuje otwarte spotkanie z zawodnikami i darmowego grilla, a każdy zawiedziony niedzielną sytuacją fan może zwrócić zakupiony bilet.
Polonia Bydgoszcz podaje przyczynę odwołanego meczu. Dla kibiców rekompensata

Źródło: fot. facebook Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Emocjonujące spotkanie pomiędzy sąsiadującymi w ligowej tabeli Polonią Bydgoszcz i Wybrzeżem Gdańsk miało odbywać się w niedzielę (07.05) o godzinie 14:00. 5 tysięcy zgromadzonych na obiekcie przy ul. Sportowej kibiców jednak nie doczekało się meczu. Tuż po godzinie 15 podano oficjalny komunikat, który przesunął zawody na inny, nieznany dokładnie termin. 

Po tym wydarzeniu, zarówno na stadionie, jak i w sieci nie brakowało negatywnych komentarzy pod adresem bydgoskiej Polonii, która w końcu była gospodarzem spotkania. Jednak według władz klubu nie mogła one samodzielnie odwołać spotkania z samego rana, ponieważ w takim wypadku oznaczałoby to oddanie meczu walkowerem. W końcu przecież decyzję o "tylko" przełożeniu wyścigu na inny termin podjął zespół sędziowski, a choć oznaczało to wydanie jej w ostatniej chwili, to pozwoliło na niestracenie ligowych punktów.

Klub wyjaśnia również, że w niedzielę już od rana prace torowe nadzorował oficjalny i bezstronny komisarz. Po obfitych sobotnich deszczach toru wyścigowego niestety nie udało się, przygotować w taki sposób, by o godzinie 14:00 był bezpieczny i jednakowy na całej długości. Choć z daleka wydawał się dobry, to było na nim kilka miejsc z mokrą, miękką nawierzchnią. Zawodnicy obu drużyn zgodnie przyznali, że tor nie jest bezpieczny do ścigania. W tej sytuacji jury zawodów podjęło decyzję o odwołaniu spotkania i przełożeniu go na inny termin. 

Władze Polonii odniosły się także do kwestii folii. Jej położenie nie zawsze jest idealnym wyjściem. Przykrycie toru powoduje jego „odparzenia”, a po ściągnięciu przygotowanie go do zawodów odbywa się inaczej niż zwykle. W wyniku tego taki tor jest swego rodzaju zagadką zarówno dla gości, jak i jego gospodarzy. Folia może pomóc w ochronie nawierzchni, jednak nie zawsze przykrycie ma sens i nie jest też uznawana za obowiązkowe wyposażenie w lidze żużlowej.

Od poniedziałku (08.05) do czwartku (11.08) możliwy jest zwrot zakupionych biletów poprzez jeden z poniższych sposobów:

  • bilety zakupione w kasie muszą zostać zwrócone w kasie klubowej,
  • bilety zakupione przez internet można zwrócić przez system biletowy. W tym celu należy przejść do transakcji biletowej i przy bilecie nacisnąć przycisk PROŚBA O ZWROT.

Uwaga - niezwrócone bilety zachowują ważność na nowy termin spotkania (nie jest on jeszcze znany).

Oficjalne oświadczenie sformułował również prezes bydgoskiego klubu, w którym wyjaśnia zaistniałą sytuację oraz zawiedzionych kibiców, a także zaprasza ich na otwarte spotkanie z kibicami i grilla:

Drodzy Kibice,

w związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce w niedzielę, przy okazji meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, pragniemy Was przeprosić. Choć nie my podejmujemy decyzje odnośnie odwołania, przełożenia, opóźnienia meczu, ani nie mamy wpływu, kiedy taka decyzja zostanie podjęta, jako organizator zawodów – przepraszamy. Chcemy jednak, byście mieli pełny obraz sytuacji, a także chcemy Wam choć odrobinę zrekompensować stracony czas.

Główna Komisja Sportu Żużlowego wyznacza na mecze swoich przedstawicieli, którzy pełnią obowiązki podczas spotkań i nadzorują przygotowania w dniu meczu. Osobą, który nadzoruje prace torowe jest komisarz toru. Jako organizator nie możemy podjąć samodzielnie decyzji odnośnie użycia konkretnego sprzętu torowego, za co grożą kary nałożone na klub oraz osoby funkcyjne (finansowe oraz zawieszenia). [...]

W piątek, 19 maja zapraszamy wszystkich kibiców do parkingu. Po treningu, od godz. 18:00 żużlowcy będą do Waszej dyspozycji. Będzie można porozmawiać, otrzymać pamiątkowe pocztówki z autografem. Nie zabraknie także konkursów, w których do wygrania będą bilety na mecz z ebebe PSŻ Poznań. Będzie także darmowy grill.

Na koniec chcemy podkreślić, że jeździmy dla Was. Sport bez kibiców nie ma sensu. Całkowicie rozumiemy Waszą frustrację, bo sami jesteśmy mocno niepocieszeni tym, co się wydarzyło.

Prezes ŻKS Polonia Bydgoszcz SA – Jerzy Kanclerz

Pełna treść oświadczenia dostępna TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama