Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W trosce o bezpieczeństwo uczniów powstaną nowe przejścia dla pieszych

ZDMiKP ogłosiło przetarg na budowę kilkunastu wyniesionych przejść dla pieszych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie szkół podstawowych. To kolejna inwestycja powstająca z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców naszego miasta.
W trosce o bezpieczeństwo uczniów powstaną nowe przejścia dla pieszych

Źródło: fot. ZDMiKP

Miasto konsekwentnie poprawia bezpieczeństwo na wielu bydgoskich przejściach dla pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które są położone zaraz obok szkół i przedszkoli. Dzięki tym działaniom, dzieci i młodzież mogą bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz wrócić do domu po zmierzchu w okresie jesienno-zimowym - przy szkołach budowane są wyniesione skrzyżowania, progi zwalniające oraz stawiane duże znaki na fluorescencyjnym podkładzie.
Coraz częściej na ulicach naszego miasta pojawiają się również mikroprogi, czyli grubowarstwowe oznakowanie poziome informujące o zbliżaniu się do szczególnie ruchliwych przejść dla pieszych, a także duże piktogramy malowane na drodze. Kolejnym elementem podwyższającym bezpieczeństwo na drogach są wbudowywane w nawierzchnię elementy odblaskowe, które dodatkowo informują kierowców o zbliżaniu się do miejsc, gdzie należy zachować jeszcze większą ostrożność.

Podnoszone przejście dla pieszych na ulicy Stawowej (fot. ZDMiKP)

Lokalizacja przejść, które zostaną zrealizowane po zakończeniu przetargu:

  • ul. Glinki, przy drukarni Abedik – doposażenie przejścia w wyspy azylu,
  • ul. Glinki, przy skrzyżowaniu z ul. Bp. Kozala - doposażenie przejścia w wyspy azylu,
  • ul. S. Goszczyńskiego – przejście wyniesione,
  • ul. Graniczna – przejście wyniesione,
  • ul. Gen. A. E. Fieldorfa „Nila", przy skrzyżowaniu z ulicą Igrzyskową – przejście wyniesione,
  • ul. Gen. A. E. Fieldorfa „Nila", przy skrzyżowaniu z ulicą Piórka – przejście wyniesione,
  • ul. Gen. A. E. Fieldorfa „Nila", przy ZS nr 5 Mistrzostwa Sportowego – przejście wyniesione,
  • ul. Sandomierska – przejście wyniesione,
  • ul. Sielska przy połączeniu z ulicą Szybowcową – przejście wyniesione,
  • ul. Sielska przy skrzyżowaniu z ulicą Przy Tartaku – przejście wyniesione,
  • ul. Wielorybia 37-39 – przejście wyniesione.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama Finał letniej akademii recyklingu
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama