Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podsumowanie policyjnej akcji przeciwko korzystania z telefonu w trakcie jazdy

Coraz głośniej mówi się o pladze wśród kierowców, jaką jest korzystanie ze smartfona w trakcie jazdy. Naprzeciw niebezpiecznym nawykom wyszli policjanci z kujawsko-pomorskiej policji. W miniony piątek prowadzili wzmożone działania pod nazwą ,,TELEFONY". Podczas akcji, mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy podczas jazdy korzystają w niedozwolony sposób z telefonu komórkowego.
Podsumowanie policyjnej akcji przeciwko korzystania z telefonu w trakcie jazdy

Źródło: KWP Bydgoszcz

Głównym celem przeprowadzonych w miniony piątek (14.04.23) na terenie naszego wojewodztwa działań „Telefony" była poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Akcja miała także na celu uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracą koncentrację, co może być przyczyną zdarzenia drogowego.

Pomimo coraz większej świadomości, nadal wielu z nich popełnia tego typu wykroczenia. Kierowca, mając w ręku ,,komórkę’’, pisząc SMS-a czy odbierając e-maile może nie zauważyć prawidłowo przechodzącej osoby na przejściu dla pieszych, co może skończyć się tragicznie.

W trakcie działań policjanci ujawnili 222 wykroczenia polegające na korzystaniu przez kierujących z telefonu w czasie jazdy.

Funkcjonariusze przypominają, że wykroczenie to w najlepszym wypadku skutkuje 500-złotowym mandatem i 12 punktami karnymi. Korzystanie z zestawu słuchawkowego jest o wiele wygodniejsze, a przede wszystkim poprawia naszą uwagę i bezpieczeństwo. 

Źródło: KWP


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: -6°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1040 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MerylTreść komentarza: Fajna fotka to WTCData dodania komentarza: 19.12.2025, 22:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Tego jeszcze nie było , cudownie. Bydgoszczanka. Jest przepięknie.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:25Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Siedzę w domu, emerytka, ale dzisiaj musiałam przejść Stary Rynek. Jest cudowny, nareszcie coś innego, ten wspaniały wiatrak a w nim postaci, które wszyscy znają. Cudowneeeeeeeeeeeeee>Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:17Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: Brian A.Treść komentarza: W Chicago tez jest lepiej, ale duzo trudniej robic porządek.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 22:22Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KRTreść komentarza: Odświeżające jest czytanie refleksji ugruntowanych w rozmowach z prawdziwymi ludźmiData dodania komentarza: 17.12.2025, 21:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KaroleskiTreść komentarza: Super artykuł !🥳😁 WSG!!Data dodania komentarza: 17.12.2025, 20:06Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda Pujszo
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama