Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Nowoczesne rozwiązania na placu budowy wiaduktu Armii Krajowej

Trwa modernizacja wiaduktu w ciągu J. Nowaka-Jeziorańskiego w ciągu ul. Armii Krajowej. Obecnie zwożone i łączone są kolejne elementy pomostu. Część obiektu została już nasunięta na tymczasowe podpory. Nowoczesne rozwiązania pozwolą na wytłumienie hałasu.
Nowoczesne rozwiązania na placu budowy wiaduktu Armii Krajowej

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Jak informuje Urząd Miasta, wiadukt zachodni będzie prawie dokładnie taki sam, jak przebudowana przed dwoma laty konstrukcja po stronie cmentarza. Utworzy ją pomost podwieszony do łuków. Prace przy przyczółkach są już praktycznie zakończone. W ostatnich tygodniach przyjechały także na plac budowy kolejne elementy pomostu, które są ze sobą scalane. Część obiektu została już nasunięta na tymczasowe podpory od strony północnej. Pozostał jeszcze odcinek nad samymi torami kolejowymi. Ta część prac jest jednak uzależniona od wyłączenia sieci trakcyjnej pod obiektem.

Na transport do Bydgoszczy czekają jeszcze łuki oraz najbardziej złożone elementy konstrukcji, jakimi są końcówki przęsła, przy których zamocowane zostaną łuki nośne. W tych elementach wykonawca zainstaluje też urządzenia dylatacyjne, które w środę z Niemiec przyjechały do zakładu produkcyjnego w Kielcach.

Będą to takie same urządzenia o kształcie fali, które zostały wykorzystane na wiadukcie w ciągu ul. Wojska Polskiego, charakteryzujące się właściwościami tłumiącymi hałas. Ostatnim ważnym elementem będzie montaż łuków. Prace będą wykonywane z użyciem ogromnego dźwigu.

Na nowym obiekcie zachowane zostaną dwa pasy ruchu dla samochodów, z natomiast zlikwidowany zostanie nieużywany pas awaryjny, a odzyskane w ten sposób miejsce przeznaczone zostanie na drogę rowerową. Powstanie lustrzane odbicie obiektu istniejącego po stronie wschodniej. 

Będą więc schody po obu stronach torów kolejowych, chodnik i droga rowerowa od strony ul. Czerkaskiej oraz pochylnia pieszo-rowerowa do Lasu Gdańskiego. Inwestycja kosztuje 29 mln zł. Zakończenie prac planowane jest w tym roku.
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MelchiorTreść komentarza: Pań Burczyk wspolodpowiada za fatalna pozycję UKW w kraju Tak nisko jeszcze nie było Prof Mendlik to czysta karta.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 22:45Źródło komentarza: Wybory Rektora UKWAutor komentarza: Doc.Treść komentarza: II runda była przeciw Burczykowi. Nikt go nie lubi.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 06:51Źródło komentarza: Wybory Rektora UKWAutor komentarza: ObecnyTreść komentarza: Pan Redaktor umie dodawać?? 38+28=66, 66-2=64 czyli 1 głos przeszedł i 1 nieobecny. Dlatego wygrał. Prof Burczyk jest nielubiany /słusznie/ - głównie za swoje zarozumialstwo i tyle.Data dodania komentarza: 15.04.2024, 20:47Źródło komentarza: Wybory Rektora UKWAutor komentarza: W.W.Treść komentarza: Trzeba się czepiać bo ten portal był zawsze rzetelny i obiektywny, aż nagle pojawił się lewy dziwoląg i psuje renomę !Data dodania komentarza: 15.04.2024, 08:43Źródło komentarza: Bydgoszcz w dobrych rękachAutor komentarza: MilenaTreść komentarza: co się czepiacie Redaktora przecież on opisuje Bydgoszcz w pigułce.Data dodania komentarza: 14.04.2024, 13:31Źródło komentarza: Bydgoszcz w dobrych rękachAutor komentarza: RenataTreść komentarza: Kiedy wreszcie doprowadzony będzie do porządku bulwar między mostem tramwajowym a Astorią, teraz tam jest błoto, błoto i jeszcze raz błoto. Gdzie są służby miasta, monitoring wcześniej wykonanych prac. Nie ma. Zrobione i na tym koniec. Skandal.Data dodania komentarza: 13.04.2024, 13:16Źródło komentarza: Nowe linie tramwajowe na Szwederowo oraz rozbudowa pętli w Myślęcinku
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama