Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wybierz dobrze!

Trwa remont Wieży Ciśnień. Już niedługo ponowne otwarcie punktu widokowego

Wieża Ciśnień, która góruje nad naszym miastem już od 123 lat, w wakacje będzie ponownie udostępniona dla bydgoszczan. Wtedy właśnie ma się zakończyć trwający obecnie remont budynku pełniącego funkcję tarasu widokowego i muzeum historii bydgoskich wodociągów.
Trwa remont Wieży Ciśnień. Już niedługo ponowne otwarcie punktu widokowego
Źródło: UMB

Właśnie dobiegła końca konserwacja kratownicy na dachu, a pochwyty na tarasie widokowym uległy wzmocnieniu. Lunety obserwacyjne na tarasie, który znajduje się 30 metrów nad ziemią, również zostały odnowione. Obecnie trwa wymiana części zdobień ceglanych zewnętrznych oraz stolarki okiennej. Według harmonogramu prace powinny zakończyć się 27 lipca. To oznacza, że mieszkańcy Bydgoszczy i turyści odwiedzający miasto będą mogli zwiedzać wieżę i podziwiać panoramę z tarasu jeszcze w czasie wakacji. Istnieje również możliwość, że prace zostaną ukończone nieco wcześniej - informuje Bartłomiej Bromberek, koordynator muzeum.

Prace porządkowe dotyczą również parku im. Henryka Dąbrowskiego, który przylega do terenu Wieży Ciśnień. Jak podaje Urząd Miasta Bydgoszcz w ramach prac utrzymaniowych będą tam prowadzone m.in. nowe nasadzenia.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
ReklamaCoś na ząb!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama