Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowak Solutions na Facebooku

Prezydent Bruski zachęca do aktywności na rowerze. Wkrótce rozpoczęcie treningu

Pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny, ogólnopolski trening przygotowujący do rywalizacji w ramach Rowerowej Stolicy Polski 2023. Bydgoszcz po raz piąty weźmie udział w tym projekcie, którego podstawowym celem jest aktywizacja osób w każdym wieku, poprzez jazdę na rowerze.
Prezydent Bruski zachęca do aktywności na rowerze. Wkrótce rozpoczęcie treningu
Źródło: UMB

Zbliża się wiosna, a wraz z nią sezon rowerowy. Już 21 marca rozpocznie się oficjalny trening do Rowerowej Stolicy Polski, w którym udział będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec naszego miasta.

- Przed nami kolejny sezon rowerowy i rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Oczywiście rywalizacja to jedno, ale tak naprawdę chodzi o rekreację, o zdrowe spędzanie czasu, budowanie wzajemnych relacji podczas wspólnego spędzania wolnego czasu - mówił w czwartek na płycie Starego Rynku prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W ubiegłym roku w samym tylko treningu wzięły udział 53 miasta. W ciągu dwóch miesięcy 15 tysięcy użytkowników wykręciło 2,3 mln km.

- W ciągu zaledwie pierwszych dwóch dni do rywalizacji podczas treningów zapisało się już blisko 800 osób. Dla wszystkich, którzy pierwszego dnia wykręcą minimum 15 km czekają nagrody, jak chociażby wirtualna oznaka. W tej chwili do treningu zgłosiło się już 51 miast i 20 gmin, a kolejne 200 zgłosiło chęć przystąpienia. Osoby, które będą chciały wziąć udział w treningu, a ich gminy się nie zgłosiły przystąpić będą mogły do tzw. grupy Reszty Świata - mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski. 

Od kiedy i w jaki sposób można wziąć udział w rywalizacji? Zapisy na trening już trwają - wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, stworzyć swój profil i wybrać rywalizację do której chce się dołączyć. 

Jak na razie do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się 51 miast. Wśród potencjalnych rywali naszego miasta znajdują się m.in. Toruń, Poznań, Katowice, Białystok, Koszalin, Płock,, czy ubiegłoroczny zwycięzca RSP - Biała-Podlaska. Lista chętnych z dnia na dzień się powiększa. 

Patronami tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski są Związek Miast Polskich wraz z Unią Metropolii Polskich, z kolei sponsorzy przedsięwzięcia to: centrumrowerowe.pl, Fale Loki Koki, Dadelo, Hotel City, SISU oraz Ibombo.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: The Ja !Treść komentarza: Osoba ktora wymyslila ten idiotyczny pomysl ,to chyba patrzy na to z perspektywy pieszego ,bo napewno nie z perspektywy kierowcy ! Skrzyzowanie na ul. ujejskiego i swiatla , nastepne swiatla mialy by byc zamiast kladki, a nastepne swiatla i skrzyzowanie 100 m dalej na srzyzowaniu ulic magnuszewska wojska polskiego ! Pomysl tak idiotyczny ze brak slow! Efektem tego bedzie ciagle zkoekowany odcinek drogi od skrzyzowania ulicy Ujejskiego do swiatel , i nastepny wieczny korek bedzie przed nastepnym skrzyzowaniem -magnuszewska . Caly ten odcinek drogi stanie sie wogole nieprzejedny! Co za idiota to wymyslil ??? Niemozna zrobic zamiast schodow -podjazdu , jak to zostalo zrobione np . na kladce przy ulicy Fordonska -Wislana ???Data dodania komentarza: 16.03.2023, 17:49Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Miejsca UKW od 54 do 196 i ogłoszony sukces. Ja również gratuluję.Data dodania komentarza: 15.03.2023, 10:08Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: KiniaTreść komentarza: Aja myślałam, że najlepszy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - czytałam informację na stronie i gratulacje za miejsca.Data dodania komentarza: 14.03.2023, 21:02Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach
ReklamaEnergia płynie ze słońca
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt