Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowak Solutions na Facebooku

Koniec przestoju na Fordońskiej. Po półtora roku tramwaje żegnają ruch wahadłowy

Firma Trakcja S.A. przywraca ruch tramwajowy po obu torach na ul. Fordońskiej. Jest to kolejny etap budowy trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską. W związku z wprowadzanymi zmianami w weekend czeka nas reorganizacja ruchu na tym odcinku drogi.
Koniec przestoju na Fordońskiej. Po półtora roku tramwaje żegnają ruch wahadłowy
Źródło: ZDMiKP

Reorganizacja ruchu będzie polegała na zamknięciu torowiska na skrzyżowaniu ulic Fordońskiej / Kazimierza Wielkiego na czas od godziny 18:00 17.03.2023 do godziny 3:00 w nocy dnia 20.03.2023 r. W tym czasie będzie się odbywał demontaż rozjazdów nakładkowych z torowiska i otwarcie dla ruchu torów w obu kierunkach, co oznacza tymczasowy brak możliwości przejazdów tramwajów kursujących pomiędzy pętlami Bałtycka i Wyścigowa.

Dokładny rozkład jazdy tramwajów przez wymieniony odcinek drogi prezentuje się następująco:
Linia nr 3 będzie podzielona na dwa warianty:
a) Wilczak — Zajezdnia Tramwajowa,
b) Wyścigowa — Łoskoń,
Linia nr 5 będzie również podzielona ma dwa warianty:
a) Rycerska — Bałtycka,
b) Wyścigowa — Łoskoń,
Linia nr 7 będzie realizowała tylko wariant Niepodległości — Wyścigowa,
Linia nr 10 będzie także podzielona na dwa warianty:
a) Las Gdański — Bałtycka
b) Wyścigowa — Łoskoń

Z kolei na trasie rondo Fordońskie - Wyścigowa będzie kursowała linia zastępcza Za T3

Od dnia 20.03.2023 r. obowiązywać będzie już układ dwutorowy. Nie zostaną jednak jeszcze uruchomione do obsługi pasażerskiej przystanki tramwajowe pn. Most Kazimierza Wielkiego.

ZDMiKP zapowiada również, że wkrótce zostaną wprowadzone zmiany na torowisku Toruńska / Perłowa.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: The Ja !Treść komentarza: Osoba ktora wymyslila ten idiotyczny pomysl ,to chyba patrzy na to z perspektywy pieszego ,bo napewno nie z perspektywy kierowcy ! Skrzyzowanie na ul. ujejskiego i swiatla , nastepne swiatla mialy by byc zamiast kladki, a nastepne swiatla i skrzyzowanie 100 m dalej na srzyzowaniu ulic magnuszewska wojska polskiego ! Pomysl tak idiotyczny ze brak slow! Efektem tego bedzie ciagle zkoekowany odcinek drogi od skrzyzowania ulicy Ujejskiego do swiatel , i nastepny wieczny korek bedzie przed nastepnym skrzyzowaniem -magnuszewska . Caly ten odcinek drogi stanie sie wogole nieprzejedny! Co za idiota to wymyslil ??? Niemozna zrobic zamiast schodow -podjazdu , jak to zostalo zrobione np . na kladce przy ulicy Fordonska -Wislana ???Data dodania komentarza: 16.03.2023, 17:49Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Miejsca UKW od 54 do 196 i ogłoszony sukces. Ja również gratuluję.Data dodania komentarza: 15.03.2023, 10:08Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: KiniaTreść komentarza: Aja myślałam, że najlepszy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - czytałam informację na stronie i gratulacje za miejsca.Data dodania komentarza: 14.03.2023, 21:02Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt