Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowak Solutions na Facebooku

Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie zwyciężyła w turnieju drużynowym i klasyfikacji generalnej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które od piątku były rozgrywane w Bydgoszczy, na kampusie Politechniki Bydgoskiej. W turnieju indywidualnym najlepsi byli Julia Antolak z ALK Warszawa i Mieszko Miś z Uniwersytetu Warszawskiego.
Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach
Źródło: materiały prasowe

Trzydniowe rozgrywki prowadzone w mieście nad Brdą skupiły 386 szachistów z 55 uczelni.  W parze z rekordowym w historii zainteresowaniem AMP w szachach poszedł wysoki poziom rywalizacji.

Wśród kobiet tytułu sprzed roku z Chorzowa nie obroniła Anna Kubicka (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie), która uplasowała się tuż za podium. Złoto zdobyła za to jej klubowa koleżanka, Julia Antolak. Srebro wywalczyła Agnieszka Dmochowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a trzecia była Wiktoria Cieślak z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

– Nie było łatwo, gdyż w pierwszym dniu zaliczyłam dwa remisy z niżej notowanymi zawodniczkami i nie napawało to optymizmem. Drugiego dnia było dużo lepiej i w sumie udało się wygrać turniej – podsumowuje Antolak, uczestniczka zeszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w Antwerpii.

Podobnie jak w turnieju kobiet, także wśród mężczyzn triumfował przedstawiciel stołecznej uczelni, Najlepszy okazał się Mieszko Miś z Uniwersytetu Warszawskiego, który nie przegrał żadnej partii. Podium uzupełnili inni zawodnicy z Mazowsza. Drugi był Antoni Szustakowski z Politechniki Warszawskiej, a na najniższym stopniu stanął Radosław Psyk ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Piąty był arcymistrz Daniel Sadzikowski z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, główny faworyt zawodów, któremu porażka w trzeciej rundzie nie pozwoliła zdobyć medalu.

– Osiągnąłem bardzo dobry wynik. Grało mi się płynnie i bez większych błędów udało się przejść przez ten turniej – opisuje swoje indywidualne występy Mieszko Miś z UW Warszawa.

W turnieju drużynowym, który zgromadził 49 uczelnianych zespołów, powtórzył się skład i kolejność na podium z poprzedniego roku. Zwyciężyła reprezentacja Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wicemistrzami została ekipa Uniwersytetu Wrocławskiego, a na trzeciej pozycji zakończyła zmagania Politechnika Warszawska. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie wygrała również klasyfikację generalną AMP. Drugie miejsce zajęła Politechnika Warszawska, a trzecie – Uniwersytet Wrocławski.

Patronat honorowy nad AMP w szachach w Bydgoszczy objęli minister Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Sponsorami mistrzostw byli Bydgosta, Krajowa Grupa Spożywcza i Fale Loki Koki, a partnerami – Politechnika Bydgoska, Polski Związek Szachowy, klub szachowy Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz i uczelniana Fundacja Pischingera.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach

Klasyfikacja generalna uczelni
1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
2. Politechnika Warszawska
3. Uniwersytet Wrocławski

Turniej indywidualny kobiet:

  1. Julia Antolak, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
  2. Agnieszka Dmochowska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  3. Wiktoria Cieślak, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Turniej indywidualny mężczyzn:

  1. Mieszko Miś, Uniwersytet Warszawski
  2. Antoni Szustakowski, Politechnika Warszawska
  3. Radoslaw Psyk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie


Turniej drużynowy

1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
2. Uniwersytet Wrocławski
3. Politechnika Warszawska

Wyniki szczegółowe:

Indywidualnie mężczyźni - https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5831015353286656

Indywidualnie kobiety - https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5220707882500096

Drużynowe - http://chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_1782/results.html?l=pl&tb=206_


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Alka 19.03.2023 15:27
196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?

Arek 15.03.2023 10:08
Miejsca UKW od 54 do 196 i ogłoszony sukces. Ja również gratuluję.

Kinia 14.03.2023 21:02
Aja myślałam, że najlepszy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - czytałam informację na stronie i gratulacje za miejsca.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: The Ja !Treść komentarza: Osoba ktora wymyslila ten idiotyczny pomysl ,to chyba patrzy na to z perspektywy pieszego ,bo napewno nie z perspektywy kierowcy ! Skrzyzowanie na ul. ujejskiego i swiatla , nastepne swiatla mialy by byc zamiast kladki, a nastepne swiatla i skrzyzowanie 100 m dalej na srzyzowaniu ulic magnuszewska wojska polskiego ! Pomysl tak idiotyczny ze brak slow! Efektem tego bedzie ciagle zkoekowany odcinek drogi od skrzyzowania ulicy Ujejskiego do swiatel , i nastepny wieczny korek bedzie przed nastepnym skrzyzowaniem -magnuszewska . Caly ten odcinek drogi stanie sie wogole nieprzejedny! Co za idiota to wymyslil ??? Niemozna zrobic zamiast schodow -podjazdu , jak to zostalo zrobione np . na kladce przy ulicy Fordonska -Wislana ???Data dodania komentarza: 16.03.2023, 17:49Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Miejsca UKW od 54 do 196 i ogłoszony sukces. Ja również gratuluję.Data dodania komentarza: 15.03.2023, 10:08Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: KiniaTreść komentarza: Aja myślałam, że najlepszy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - czytałam informację na stronie i gratulacje za miejsca.Data dodania komentarza: 14.03.2023, 21:02Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach
ReklamaEnergia płynie ze słońca
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt