Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie zwyciężyła w turnieju drużynowym i klasyfikacji generalnej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które od piątku były rozgrywane w Bydgoszczy, na kampusie Politechniki Bydgoskiej. W turnieju indywidualnym najlepsi byli Julia Antolak z ALK Warszawa i Mieszko Miś z Uniwersytetu Warszawskiego.
Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach

Źródło: materiały prasowe

Trzydniowe rozgrywki prowadzone w mieście nad Brdą skupiły 386 szachistów z 55 uczelni.  W parze z rekordowym w historii zainteresowaniem AMP w szachach poszedł wysoki poziom rywalizacji.

Wśród kobiet tytułu sprzed roku z Chorzowa nie obroniła Anna Kubicka (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie), która uplasowała się tuż za podium. Złoto zdobyła za to jej klubowa koleżanka, Julia Antolak. Srebro wywalczyła Agnieszka Dmochowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a trzecia była Wiktoria Cieślak z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

– Nie było łatwo, gdyż w pierwszym dniu zaliczyłam dwa remisy z niżej notowanymi zawodniczkami i nie napawało to optymizmem. Drugiego dnia było dużo lepiej i w sumie udało się wygrać turniej – podsumowuje Antolak, uczestniczka zeszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w Antwerpii.

Podobnie jak w turnieju kobiet, także wśród mężczyzn triumfował przedstawiciel stołecznej uczelni, Najlepszy okazał się Mieszko Miś z Uniwersytetu Warszawskiego, który nie przegrał żadnej partii. Podium uzupełnili inni zawodnicy z Mazowsza. Drugi był Antoni Szustakowski z Politechniki Warszawskiej, a na najniższym stopniu stanął Radosław Psyk ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Piąty był arcymistrz Daniel Sadzikowski z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, główny faworyt zawodów, któremu porażka w trzeciej rundzie nie pozwoliła zdobyć medalu.

– Osiągnąłem bardzo dobry wynik. Grało mi się płynnie i bez większych błędów udało się przejść przez ten turniej – opisuje swoje indywidualne występy Mieszko Miś z UW Warszawa.

W turnieju drużynowym, który zgromadził 49 uczelnianych zespołów, powtórzył się skład i kolejność na podium z poprzedniego roku. Zwyciężyła reprezentacja Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wicemistrzami została ekipa Uniwersytetu Wrocławskiego, a na trzeciej pozycji zakończyła zmagania Politechnika Warszawska. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie wygrała również klasyfikację generalną AMP. Drugie miejsce zajęła Politechnika Warszawska, a trzecie – Uniwersytet Wrocławski.

Patronat honorowy nad AMP w szachach w Bydgoszczy objęli minister Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Sponsorami mistrzostw byli Bydgosta, Krajowa Grupa Spożywcza i Fale Loki Koki, a partnerami – Politechnika Bydgoska, Polski Związek Szachowy, klub szachowy Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz i uczelniana Fundacja Pischingera.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach

Klasyfikacja generalna uczelni
1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
2. Politechnika Warszawska
3. Uniwersytet Wrocławski

Turniej indywidualny kobiet:

  1. Julia Antolak, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
  2. Agnieszka Dmochowska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  3. Wiktoria Cieślak, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Turniej indywidualny mężczyzn:

  1. Mieszko Miś, Uniwersytet Warszawski
  2. Antoni Szustakowski, Politechnika Warszawska
  3. Radoslaw Psyk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie


Turniej drużynowy

1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
2. Uniwersytet Wrocławski
3. Politechnika Warszawska

Wyniki szczegółowe:

Indywidualnie mężczyźni - https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5831015353286656

Indywidualnie kobiety - https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5220707882500096

Drużynowe - http://chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_1782/results.html?l=pl&tb=206_


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Olek 17.05.2023 09:54
Aktualnie szachiści z UKW zdobyli brązowy medal na AM Po,morza i Kujaw. Gratuluję !! Startowały 4 zespoły.

Alka 19.03.2023 15:27
196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?

Arek 15.03.2023 10:08
Miejsca UKW od 54 do 196 i ogłoszony sukces. Ja również gratuluję.

Kinia 14.03.2023 21:02
Aja myślałam, że najlepszy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - czytałam informację na stronie i gratulacje za miejsca.

słabe opady deszczu

Temperatura: 19°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jacek KonopkaTreść komentarza: Nagroda Forbesa to szczególny prestiż. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam Całą Waszą Rodzinę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 13:12Źródło komentarza: Metalkas z Diamentem Forbesa L Autor komentarza: loanofferTreść komentarza: Are you in need of Guaranteed Cash quick money apply here contact us for more information on how to get started:(WhatsApp) number +918131851434 contact email id : [email protected] Mr. Damian SumitiData dodania komentarza: 13.06.2024, 08:27Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: W Bydgoszczy też takie chcemyData dodania komentarza: 03.06.2024, 17:02Źródło komentarza: Pierwszy tramwaj PESA Twist już w Tallinie! M Autor komentarza: MarcinTreść komentarza: Poprawiono :)Data dodania komentarza: 30.05.2024, 23:32Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: Natalia MoczadłoTreść komentarza: Źle odmieniliście nasze nazwisko;)Data dodania komentarza: 29.05.2024, 17:36Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: .MarianTreść komentarza: Mieszkalpaan pod 11 tym więc wcześniej był skup butelek jeszcze wcześniej "resztki" Stacewicza a za panem kiosk z piwem z 30-40 pijanych facetów i dopiero "Kacik" który prowadził do kolejnego kiosku , piwem i strzelnicy przy śluzie Grottgera. Oczywiście pamieta Pan bójkę z 1968 roku w której zginął naasz kolega Karol. Kanał latem śmierdział aż na Łokietka było czuć/u Dulina/ To było wg Pana piękne??. Radzę oprzytomniecData dodania komentarza: 29.05.2024, 15:33Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama