Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Nie starczy środków na rewitalizację bulwarów nad Brdą

Bydgoszcz musi ograniczyć zakres planowanej rewitalizacji bulwarów na lewym brzegu Brdy. Przyczyną decyzji są niewystarczające środki centralne. Miasto zwróciło się również do Wód Polskich, które zarządzają nabrzeżami o współfinansowanie kolejnych etapów inwestycji, na które czekają mieszkańcy.
Nie starczy środków na rewitalizację bulwarów nad Brdą

Źródło: UMB

- Podjęliśmy decyzję o zmianie zakresu realizacji zadania – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel. - O taką możliwość apelowaliśmy już wcześniej wskazując na szereg słabych stron rządowego programu oraz niewystarczające środki w czasie gwałtownie rosnących cen. W przypadku zgody Premiera w kolejnym przetargu zlecimy mniejszy zakres. Skupimy się na odcinku od ul. Krakowskiej do Żabiej oraz rewitalizacji Wyspy Świętej Barbary. Równocześnie złożymy wniosek do Wód Polskich, które odpowiadają za umocnienia brzegów Brdy  o finansowanie części inwestycji na odcinku od Żabiej do mostu Kazimierza Wielkiego. Wówczas Miasto Bydgoszcz uzupełni taką inwestycję m.in. o ścieżkę pieszo-rowerową.

Odbył się drugi przetarg na rewitalizację bulwarów od ul. Krakowskiej do mostu Kazimierza Wielkiego. Centralne dofinansowanie stanowiło ok. 30mln zł. Tymczasem jedyna oferta, jaka wpłynęła w przetargu została wyceniona na 92 mln zł. Z powodu niewystarczjących środków przetarg został unieważniony. 

Jak podaje Urząd Miasta, wiceprezydent Bydgoszczy zwrócił uwagę, że za stan nabrzeży odpowiadają Wody Polskie. Wcześniej dzięki stabilnym dochodom Miasto mogło realizować szereg inwestycji również na terenach zarządzanych przez tę instytucję. Do tej pory tylko na umacnianie nabrzeży Miasto przeznaczyło 23,5 mln zł, w części z budżetu miasta, a w części z Unii Europejskiej. Trwają również prace o wartości ponad 8 mln na odcinku od mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej, na które wykorzystane jest dofinansowanie europejskie. Wartość inwestycji towarzyszących umacnianiu nabrzeży(m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne) jest kilkukrotnie większa. Po rządowych cięciach w finansowaniu samorządów Bydgoszcz podobnie jak szereg innych miast straciła możliwość rozpoczynania dużych zadań inwestycyjnych bez zewnętrznego wsparcia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MelchiorTreść komentarza: Pań Burczyk wspolodpowiada za fatalna pozycję UKW w kraju Tak nisko jeszcze nie było Prof Mendlik to czysta karta.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 22:45Źródło komentarza: Wybory Rektora UKWAutor komentarza: Doc.Treść komentarza: II runda była przeciw Burczykowi. Nikt go nie lubi.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 06:51Źródło komentarza: Wybory Rektora UKWAutor komentarza: ObecnyTreść komentarza: Pan Redaktor umie dodawać?? 38+28=66, 66-2=64 czyli 1 głos przeszedł i 1 nieobecny. Dlatego wygrał. Prof Burczyk jest nielubiany /słusznie/ - głównie za swoje zarozumialstwo i tyle.Data dodania komentarza: 15.04.2024, 20:47Źródło komentarza: Wybory Rektora UKWAutor komentarza: W.W.Treść komentarza: Trzeba się czepiać bo ten portal był zawsze rzetelny i obiektywny, aż nagle pojawił się lewy dziwoląg i psuje renomę !Data dodania komentarza: 15.04.2024, 08:43Źródło komentarza: Bydgoszcz w dobrych rękachAutor komentarza: MilenaTreść komentarza: co się czepiacie Redaktora przecież on opisuje Bydgoszcz w pigułce.Data dodania komentarza: 14.04.2024, 13:31Źródło komentarza: Bydgoszcz w dobrych rękachAutor komentarza: RenataTreść komentarza: Kiedy wreszcie doprowadzony będzie do porządku bulwar między mostem tramwajowym a Astorią, teraz tam jest błoto, błoto i jeszcze raz błoto. Gdzie są służby miasta, monitoring wcześniej wykonanych prac. Nie ma. Zrobione i na tym koniec. Skandal.Data dodania komentarza: 13.04.2024, 13:16Źródło komentarza: Nowe linie tramwajowe na Szwederowo oraz rozbudowa pętli w Myślęcinku
ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama