Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowak Solutions na Facebooku

Nie starczy środków na rewitalizację bulwarów nad Brdą

Bydgoszcz musi ograniczyć zakres planowanej rewitalizacji bulwarów na lewym brzegu Brdy. Przyczyną decyzji są niewystarczające środki centralne. Miasto zwróciło się również do Wód Polskich, które zarządzają nabrzeżami o współfinansowanie kolejnych etapów inwestycji, na które czekają mieszkańcy.
Nie starczy środków na rewitalizację bulwarów nad Brdą
Źródło: UMB

- Podjęliśmy decyzję o zmianie zakresu realizacji zadania – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel. - O taką możliwość apelowaliśmy już wcześniej wskazując na szereg słabych stron rządowego programu oraz niewystarczające środki w czasie gwałtownie rosnących cen. W przypadku zgody Premiera w kolejnym przetargu zlecimy mniejszy zakres. Skupimy się na odcinku od ul. Krakowskiej do Żabiej oraz rewitalizacji Wyspy Świętej Barbary. Równocześnie złożymy wniosek do Wód Polskich, które odpowiadają za umocnienia brzegów Brdy  o finansowanie części inwestycji na odcinku od Żabiej do mostu Kazimierza Wielkiego. Wówczas Miasto Bydgoszcz uzupełni taką inwestycję m.in. o ścieżkę pieszo-rowerową.

Odbył się drugi przetarg na rewitalizację bulwarów od ul. Krakowskiej do mostu Kazimierza Wielkiego. Centralne dofinansowanie stanowiło ok. 30mln zł. Tymczasem jedyna oferta, jaka wpłynęła w przetargu została wyceniona na 92 mln zł. Z powodu niewystarczjących środków przetarg został unieważniony. 

Jak podaje Urząd Miasta, wiceprezydent Bydgoszczy zwrócił uwagę, że za stan nabrzeży odpowiadają Wody Polskie. Wcześniej dzięki stabilnym dochodom Miasto mogło realizować szereg inwestycji również na terenach zarządzanych przez tę instytucję. Do tej pory tylko na umacnianie nabrzeży Miasto przeznaczyło 23,5 mln zł, w części z budżetu miasta, a w części z Unii Europejskiej. Trwają również prace o wartości ponad 8 mln na odcinku od mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej, na które wykorzystane jest dofinansowanie europejskie. Wartość inwestycji towarzyszących umacnianiu nabrzeży(m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne) jest kilkukrotnie większa. Po rządowych cięciach w finansowaniu samorządów Bydgoszcz podobnie jak szereg innych miast straciła możliwość rozpoczynania dużych zadań inwestycyjnych bez zewnętrznego wsparcia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Niedługo nic nie zostanie w tym mieście..Data dodania komentarza: 24.03.2023, 18:14Źródło komentarza: Klubokawiarnia Zakład? dołącza do grona zamkniętych lokali w mieścieAutor komentarza: MichałTreść komentarza: To jest komedia. Wszystkie umowy z Toruniem -Gentlemen's agreement - wzięły w łeb - żużel oni, my lekkoatletyka- co się stało - hala na ul Bema, która przykrywa czapką ten projekt. Dalej Opera Nova w Bydgoszczy i Hala Widowiskowa na Jordankach - już wiele wydarzeń (koncertów, wydarzeń) omija Bydgoszcz i odbywa się w Toruniu. Można mnożyć przykłady. Budowanie takiej hali bez pewnego rozmachu i ambicji to tak czy siak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Marzy mi się Bydgoszcz znów była traktowana tak jak na to zasługuje.Data dodania komentarza: 24.03.2023, 14:43Źródło komentarza: Halowe MŚ w naszym województwie ogromną szansą Bydgoszczy. Powstanie nowa halaAutor komentarza: MichałTreść komentarza: No i super!Data dodania komentarza: 23.03.2023, 19:20Źródło komentarza: Bydgoszcz niczym Ciechocinek. Na wiosnę czekają nas kolejne solanki i fontannyAutor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na Wyżynach
ReklamaHolistyczne Karmy dla zwierząt
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt