Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowak Solutions na Facebooku

Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowej

Już jutro (31.01) na nowo cieszyć oko bydgoszczan będzie pamiątka po kolejach wąskotorowych, które w przeszłości przewoziły na terenie miasta mieszkańców, turystów, kajaki i materiały budowlane.
Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowej
Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Kolejka wąskotorowa działała w Myślęcinku w latach 1996-2011. W wyniku pożaru we wrześniu 2011r. spłonęły dwie lokomotywy oraz wagony. W 2021r. powróciła nadzieja na odzyskanie zabytku. Jak inforumuje Urząd Miasta, losem jednej ze zniszczonych lokomotyw zainteresował się Paweł Szweda, który nabył w Myślęcinku lokal gastronomiczny wraz ze zniszczonym przez ogień taborem kolejowym. Dzięki pomocy firmy Public Transport Service udało się wyremontować lokomotywę. 

- Pracy było sporo, bo lokomotywa znajdowała się w kiepskim stanie. Pojazd trzeba było ręcznie wyszlifować, a później stworzyć brakujące elementy. Potem jeszcze malowanie, montaż świateł. Lokomotywa będzie też wypuszczać parę - mówi Jacek Tomasik z firmy Public Transport Service.

Prace udalo się zakończyć w styczniu. Już jutro kolejka powróci do Myślęcinka. Będzie symbolem ciekawej historii kolejek wąskotorowych w naszym mieście.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Edi 31.01.2023 17:00
Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w Warszawie

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: The Ja !Treść komentarza: Osoba ktora wymyslila ten idiotyczny pomysl ,to chyba patrzy na to z perspektywy pieszego ,bo napewno nie z perspektywy kierowcy ! Skrzyzowanie na ul. ujejskiego i swiatla , nastepne swiatla mialy by byc zamiast kladki, a nastepne swiatla i skrzyzowanie 100 m dalej na srzyzowaniu ulic magnuszewska wojska polskiego ! Pomysl tak idiotyczny ze brak slow! Efektem tego bedzie ciagle zkoekowany odcinek drogi od skrzyzowania ulicy Ujejskiego do swiatel , i nastepny wieczny korek bedzie przed nastepnym skrzyzowaniem -magnuszewska . Caly ten odcinek drogi stanie sie wogole nieprzejedny! Co za idiota to wymyslil ??? Niemozna zrobic zamiast schodow -podjazdu , jak to zostalo zrobione np . na kladce przy ulicy Fordonska -Wislana ???Data dodania komentarza: 16.03.2023, 17:49Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Miejsca UKW od 54 do 196 i ogłoszony sukces. Ja również gratuluję.Data dodania komentarza: 15.03.2023, 10:08Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: KiniaTreść komentarza: Aja myślałam, że najlepszy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - czytałam informację na stronie i gratulacje za miejsca.Data dodania komentarza: 14.03.2023, 21:02Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach
ReklamaAntybakteryjny szampon Derma-Hexi
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt