Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Miasto zamawia nowe tramwaje, wszystkie będą niskopodłogowe

Od września na bydgoskich ulicach pojawi się 10 nowych tramwajów niskopodłogowych. To efekt podpisanej w zeszłym roku umowy z Pesą, zgodnie z którą aż 46 maszyn dołączy do naszego taboru. Z kolei dzisiaj Urząd Miasta ogłosił zakup 11 kolejnych. To jedna z wielu inwestycji realizowanych w Bydgoszczy dzięki Funduszom Europejskim.
Miasto zamawia nowe tramwaje, wszystkie będą niskopodłogowe
Źródło: JK archiwum

W ciągu ostatniej dekady Bydgoszcz zakupiła 33 nowe tramwaje. Jest to środek transportu, w który mocno inwestuje nasze miasto.  Budowany jest właśnie nowy most tramwajowy łączący ulice Fordońską i Toruńską. Za unijne środki planowana jest również budowa nowych m.in. na Szwederowo oraz modernizacja torowiska wzdłuż ul. Toruńskiej - od Kazimierza Wielkiego do zajezdni tramwajowej. Z kolei dzięki funduszom centralnym już wkrótce zostaną zmodernizowane bydgoskie zajezdnie tramwajowe. 

- Jesteśmy w trakcie zakupów kolejnych tramwajów – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - W ubiegłym roku podpisaliśmy umowę ramową z PESĄ. W jej ramach zleciliśmy też zakup 10 nowych pojazdów. Teraz uruchamiamy kolejny pakiet obejmujący 11 pojazdów. Pracujemy nad tym, by rozszerzyć to zamówienie o następne 19 „niskopodłogowców”. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Te zakupy są możliwe dzięki pozyskaniu środków unijnych na kolejne lata. Zrealizowanie tych zamówień będzie oznaczać, że cała flota tramwajowa liczyć będzie 75  nowoczesnych pojazdów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1035 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt