Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Ferie zimowe w Myślęcinku

Zimowa przerwa szkolna zacznie się w województwie kujawsko-pomorskim 30 stycznia i potrwa do 12 lutego. W tym czasie Myślęcinek szykuje szereg atrakcji dla uczniów i ich rodziców.
Ferie zimowe w Myślęcinku
Źródło: JK archiwum

29.01.2023 Spacer po ogrodzie botanicznym pn.: „Światowy Dzień Mokradeł”

Miejsce zbiórki: parking przy bramach Ogrodu Botanicznego, ul. Konna (przy restauracji Karczma Kujawska).

Godzina: 11, czas trwania ok. 90 minut.

Spacer jest bezpłatny, bez ograniczeń wiekowych. Dowiemy się o przygotowaniach ogrodu do zimy, o zachowaniu się roślin zimą podczas dodatnich temperatur. Głównym tematem będzie znaczenie wód gruntowych i negatywnego na nie wpływu człowieka. Omówimy, jakie gatunki roślin pełnią rolę retencyjną - czyli zatrzymywania wody, a które wodę zabierają.

1.02.2023 Wycieczka do ogrodu IHAR ze zwiedzaniem szklarni

Miejsce zbiórki: przed bramą  do ogrodu IHAR, ul. Jeździecka 5 (dojazd autobusem 52P lub samochodem, parking przy ul. Jeździeckiej 5).

Godzina: 10, czas trwania ok. 90 minut. Wstęp wolny.

2.02.2023 „Światowy Dzień Mokradeł”

Miejsce zbiórki: parking przy bramach OB, ul. Konna (przy restauracji Karczma Kujawska).

Godzina: 11, czas trwania ok. 90 minut.

Spacer jest bezpłatny, bez ograniczeń wiekowych. Dowiemy się o przygotowaniach ogrodu do zimy, o zachowaniu się roślin zimą podczas dodatnich temperatur. Głównym tematem będzie znaczenie wód gruntowych i negatywnego wpływu człowieka. Omówimy, jakie gatunki roślin pełnią rolę retencyjną - czyli zatrzymywania wody, a które wodę zabierają.

4.02.2023  W poszukiwaniu ptaków w Ogrodzie Botanicznym

Miejsce zbiórki: parking przed Ogrodem Botanicznym od ul. Konnej (przy Karczmie Kujawskiej)

Godzina: 10, czas trwania ok. 90 minut.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy: 883 319 228 w godzinach 8-17 lub e-mail: [email protected]

Spacer ornitologiczny z przewodnikiem. Zajęcia poprowadzi Monika Wójcik-Musiał, ornitolożka, edukatorka, wiceprezeska Towarzystwa Przyrodniczego KAWKA.

Ogród Botaniczny w Myślęcinku kojarzy się z wypoczynkiem, rekreacją, a przede wszystkim z bogactwem gatunkowym roślin. Nie każdy jednak wie, że w botaniku można spotkać ponad 60 gatunków ptaków. W buczynach wykuły dziuple dzięcioły czarne - największe z europejskich dzięciołów, na ścieżkach można wytropić smakoszy mrówek - to dzięcioły zielone, a pośród koron drzew zimą latają małe, puszyste białe kulki, wyglądające niczym z waty cukrowej, czyli raniuszki. O pozostałych ornitologicznych perełkach dowiedzą się Państwo podczas wycieczki.

7.02.2023 „Rozpoznawanie drzew i krzewów w stanie bezlistnym” (spacer)

Miejsce: parking przed Ogrodem Botanicznym od ul. Konnej (przy Karczmie Kujawskiej)

Godzina: 11, czas trwania ok. 90 minut

Bezpłatny spacer z przewodnikiem.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy: 883 319 228 w godzinach 8-17 lub e-mail: [email protected].

8.02.2023 wycieczka do ogrodu IHAR ze zwiedzaniem szklarni

Miejsce: przed bramą  do ogrodu IHAR, ul. Jeździecka 5 (dojazd autobusem 52P lub samochodem, parking przy ul. Jeździeckiej 5).

Godzina: 10:00, czas trwania ok 90 minut

Bezpłatny spacer z przewodnikiem

 

UWAGA: zapisy dotyczą wyłącznie spaceru w dniu 4.02. 2023 i 7.02.2023.

 

Ogród Zoologiczny

 FERIE W ZOO – dla osób indywidualnych

 KARMNIKOWY SAVOIR-VIVRE, czyli ptasie warsztaty

Zapraszamy 28 stycznia lub 11 lutego o godz. 10 lub 12.30

 W programie między innymi:

- wykonywanie kul dla ptaków,

- ptasie zadania,

- pokazowe karmienie dwóch gatunków zwierząt.

Na warsztaty „Karmnikowy savoir-vivre” wymagane są zapisy e-mailowe: [email protected] . Liczba osób jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę dzieci oraz osób dorosłych. O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to 35 zł od dziecka (w tym wliczony jest już bilet wstępu do zoo) i 19 zł od osoby dorosłej.

SPACEROWA NIEDZIELA, czyli zwiedzanie zoo z przewodnikiem

5 i 12 lutego o godz. 10 oraz 12.30

Dowiemy się  o zwyczajach naszych zwierzęcych mieszkańców, poznamy ich imiona i z pewnością spędzimy miło czas.

Na „Spacerową niedzielę” wymagane są zapisy e-mailowe: [email protected] . Liczba osób jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę dzieci oraz osób dorosłych. O zakwalifikowaniu się do udziału w spotkaniu poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to bilet wstępu do zoo - 19 zł od osoby dorosłej, 14 zł od dziecka.

 Podczas ferii od 28 stycznia do 12 lutego w godzinach od 10 do 15 udostępniamy ognisko i kijki. W prowiant należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.

W czasie ferii od 28 stycznia do 12 lutego bydgoskiego zoo czynne jest codziennie w godzinach od 9 do 16 (kasa czynna od 9 do 15.30).

Zwiedzanie zoo z przewodnikiem lub samodzielnie dostępne jest także dla grup zorganizowanych. Więcej informacji na stronie: www.myslecinek.pl

LPKiW „Myślęcinek” 

 

 

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt