Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wybierz dobrze!

Przemysłowe serce Bydgoszczy z kolejnym wielkim zakładem

Naszemu miastu zaufali serwisanci pociągów. Nowoczesna hala o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych powstaje przy ul. Aleksandra Krzywca na terenie byłych zakładów chemicznych. Inwestycja należy do spółki Serwis Pojazdów Szynowych.
Przemysłowe serce Bydgoszczy z kolejnym wielkim zakładem
Autor: fot.: serwispojazdowszynowych.pl

Spółka posiada już swoją siedzibę w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą oraz warsztat w Inowrocławiu. Dynamiczny rozwój firmy pozwolił na następny zakład, tym razem w samej Bydgoszczy. Zatrudnienie tam znajdą nie tylko fachowcy dokonujący napraw i przeglądów, ale też wszelcy pracownicy administracyjni i socjalni, ponieważ do części produkcyjnej przylegać będą biura SPS.

Warto dodać, że całość obiektu będzie połączona z obecnymi liniami kolejowymi budowanymi właśnie bocznicami, które umożliwiają sprawny transport wymagających naprawy taborów. Firma Serwis Pojazdów Szynowych posiada sprawdzoną renomę w całej Polsce - z jej usług korzystają tacy przewoźnicy jak Przewozy Regionalne, Kolej Dolnośląska, Warmińsko-Mazurska oraz Warszawska Kolej Dojazdowa. Same usługi oferowane przez firmę nie dotyczą tylko taborów kolejowych, ale też modernizacji autobusów i napraw powypadkowych oraz skrzyń biegów, przekładni napędowych i silników spalinowych.

Jest to kolejna nowa budowa na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, którego obszar obejmuje 286,4 hektarów i jest największym tego typu skupiskiem firm przemysłowo-usługowych w regionie. Cytując prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego: "Miasto Bydgoszcz nieustannie wspiera rozwój inwestycji w mieście, m.in. dzięki takim instrumentom wsparcia, jak zwolnienie z podatku od nieruchomości dla nowych inwestycji w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej oraz pomocy de minimis."  Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama