Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dobiega końca montaż sygnalizacji świetlnej przy ogrodzie botanicznym

Kończy się montaż sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na al. Powstańców Wielkopolskich przy ogrodzie botanicznym. W tym roku w tej części miasta zrealizowano wiele innych zadań poprawiających bezpieczeństwo pieszych. Z początkiem grudnia zacznie też działać sygnalizacja na Czyżkówku, na ulicy Nad Torem na wysokości szkoły podstawowej. Wkrótce prace rozpoczną się na ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi.
Dobiega końca montaż sygnalizacji świetlnej przy ogrodzie botanicznym

Autor: UM Bydgoszcz

Na al. Powstańców Wielkopolskich sygnalizacja świetlna wzbudzana przyciskami zainstalowana została na istniejącym przejściu dla pieszych pomiędzy ogrodem botanicznym i budynkami UKW. Ustawienie sygnalizatorów pozwoliło też przenieść istniejące lampy doświetlenia wertykalnego. Zostały one zainstalowane po północnej stronie skrzyżowania Pelplińska / Witkiewicza / Taterników. Nowa sygnalizacja świetlna działa obecnie w trybie ostrzegawczym. Wkrótce zostanie włączany pełny program.

Ostatnio w tej części miasta zrealizowaliśmy szereg innych zadań poprawiających bezpieczeństwo i wygodę pieszych:

  • przebudowaliśmy skrzyżowanie Powstańców Wielkopolskich z ul. Niemcewicza – ograniczyliśmy jezdnie przeznaczając więcej miejsca na zaaranżowanie estetycznego placu dla pieszych z ławkami i zielenią.
  • rewitalizowaliśmy al. Ossolińskich na całej długości – przebudowany został m.in. ciąg dla pieszych pomiędzy jezdniami oraz wytyczony został pas ruchu dla rowerów.
  • doświetliliśmy przejścia dla pieszych na al. Powstańców Wielkopolskich  przy budynku policji oraz na wysokości bloku nr 42
  • przebudowaliśmy chodniki na al. Powstańców Wielkopolskich przy skrzyżowaniu z ul. Lelewela. Wkrótce zakończą się prace przy budowie drogi rowerowej przy stadionie Polonii.
  • skorygowaliśmy liczbę pasów ruchu na ul. M. Ogińskiego przy skrzyżowaniu z ul. Berwińskiego zgodnie z wytycznymi ekspertów od bezpieczeństwa ruchu i rekomendacjami Ministerstwa Infrastruktury.

Konsekwentnie poprawiamy bezpieczeństwo pieszych również w wielu innych punktach miasta. W przyszłym tygodniu włączona zostanie w tryb pulsacyjny sygnalizacja przy ul. Nad Torem na wysokości szkoły podstawowej. Istniejące lampy doświetlenia z tego miejsca przeniesiono na  ul. Wiśniową przy skrzyżowaniu z ul. Nakielską. Zlecono także budowę sygnalizacji świetlnej w Łęgnowie Wsi przy skrzyżowaniu z ul. Plątnowską. Więcej informacji na jej temat znajduje się TUTAJ.

Razem dla bezpieczeństwa

Wszystkie tego typu zadania są analizowane są przez zespół do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu. W jego skład wchodzą przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz przedstawiciele środowiska pieszych, transportu publicznego i rowerzystów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników za godne reprezentowanie swoich uczelni. Powodzenia w kolejnych zawodach! 💪🥋🏆 Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: A są Mistrzostwa NATO? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:54 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Flo Treść komentarza: Szymon -tak dalej !! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama