Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Dobiega końca montaż sygnalizacji świetlnej przy ogrodzie botanicznym

Kończy się montaż sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na al. Powstańców Wielkopolskich przy ogrodzie botanicznym. W tym roku w tej części miasta zrealizowano wiele innych zadań poprawiających bezpieczeństwo pieszych. Z początkiem grudnia zacznie też działać sygnalizacja na Czyżkówku, na ulicy Nad Torem na wysokości szkoły podstawowej. Wkrótce prace rozpoczną się na ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi.
Dobiega końca montaż sygnalizacji świetlnej przy ogrodzie botanicznym
Autor: UM Bydgoszcz

Na al. Powstańców Wielkopolskich sygnalizacja świetlna wzbudzana przyciskami zainstalowana została na istniejącym przejściu dla pieszych pomiędzy ogrodem botanicznym i budynkami UKW. Ustawienie sygnalizatorów pozwoliło też przenieść istniejące lampy doświetlenia wertykalnego. Zostały one zainstalowane po północnej stronie skrzyżowania Pelplińska / Witkiewicza / Taterników. Nowa sygnalizacja świetlna działa obecnie w trybie ostrzegawczym. Wkrótce zostanie włączany pełny program.

Ostatnio w tej części miasta zrealizowaliśmy szereg innych zadań poprawiających bezpieczeństwo i wygodę pieszych:

  • przebudowaliśmy skrzyżowanie Powstańców Wielkopolskich z ul. Niemcewicza – ograniczyliśmy jezdnie przeznaczając więcej miejsca na zaaranżowanie estetycznego placu dla pieszych z ławkami i zielenią.
  • rewitalizowaliśmy al. Ossolińskich na całej długości – przebudowany został m.in. ciąg dla pieszych pomiędzy jezdniami oraz wytyczony został pas ruchu dla rowerów.
  • doświetliliśmy przejścia dla pieszych na al. Powstańców Wielkopolskich  przy budynku policji oraz na wysokości bloku nr 42
  • przebudowaliśmy chodniki na al. Powstańców Wielkopolskich przy skrzyżowaniu z ul. Lelewela. Wkrótce zakończą się prace przy budowie drogi rowerowej przy stadionie Polonii.
  • skorygowaliśmy liczbę pasów ruchu na ul. M. Ogińskiego przy skrzyżowaniu z ul. Berwińskiego zgodnie z wytycznymi ekspertów od bezpieczeństwa ruchu i rekomendacjami Ministerstwa Infrastruktury.

Konsekwentnie poprawiamy bezpieczeństwo pieszych również w wielu innych punktach miasta. W przyszłym tygodniu włączona zostanie w tryb pulsacyjny sygnalizacja przy ul. Nad Torem na wysokości szkoły podstawowej. Istniejące lampy doświetlenia z tego miejsca przeniesiono na  ul. Wiśniową przy skrzyżowaniu z ul. Nakielską. Zlecono także budowę sygnalizacji świetlnej w Łęgnowie Wsi przy skrzyżowaniu z ul. Plątnowską. Więcej informacji na jej temat znajduje się TUTAJ.

Razem dla bezpieczeństwa

Wszystkie tego typu zadania są analizowane są przez zespół do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu. W jego skład wchodzą przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz przedstawiciele środowiska pieszych, transportu publicznego i rowerzystów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt