Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Handlowali "podróbkami" na Wyżynach. Zostali zatrzymani [FOTO]

Dwóch mężczyzn wpadło z nielegalnym towarem podczas kontroli targowiska na bydgoskich Wyżynach. Handlarze sprzedawali nieoryginalną odzież oraz obuwie po niższych cenach. Usłyszeli już zarzuty w związku z naruszeniem prawa o własności przemysłowej.
Handlowali "podróbkami" na Wyżynach. Zostali zatrzymani [FOTO]

Autor zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Wczoraj (20.11.2022) kryminalni z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny namierzyli na bydgoskim targowisku dwóch mężczyzn oferujących do sprzedaży podrobione rzeczy. Policjanci zabezpieczyli na dwóch stoiskach nielegalny towar.

Na jednym stoisku były to ubrania z podrobionymi logami rożnych markowych firm. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 29-latka .

Natomiast na drugim stoisku, 22-latek oferował do sprzedaży podrobione obuwie znanych markowych firm. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 217 par obuwia.

Oczywiście mężczyźni wszystkie produkty oferowali do sprzedaży za bardzo niską cenę.

29 i 22-latek zostali dowiezieni do komisariatu na bydgoskich Wyżynach. Tam policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty związane z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej. Policjantów w prowadzonym postępowaniu wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy.

Teraz o losie mężczyzn zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 12°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama