Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trudne warunki na drogach powiatu bydgoskiego

Zima dotarła do Bydgoszczy i oprócz pięknych widoków i frajdy dla dzieci przysparza niestety problemów kierowcom i pieszym. Padający śnieg, pośniegowe błoto na ulicach, miejscami oblodzenia – to wszystko nie sprzyja uczestnikom ruchu drogowego. Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do tych warunków.
Trudne warunki na drogach powiatu bydgoskiego

Autor zdjęcia: fot.: ilustracyjna/pixabay

Okres zimowy  zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy każdego dnia muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano drogi mogą być oblodzone i śliskie, dlatego radzimy, aby zdjąć nogę z gazu i się nie śpieszyć, bo pośpiech jest złym doradcą. Można wyjechać z domu kilka minut wcześniej, ale za to bezpiecznie dotrzeć do celu.

Nawierzchnia jezdni w  wielu miejscach może być oblodzona, na drogach zalega błoto pośniegowe, jest ślisko, a w takich warunkach nietrudno o niebezpieczne zdarzenia drogowe.

Pamiętaj:

 

  • ·         dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,
  • ·         jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności jako kierowca w takich warunkach lepiej nie wyjeżdżaj samochodem,
  • ·         zamarznięte lub ośnieżone szyby znacznie utrudniają nam widoczność, dlatego przed wyjazdem na drogi dokładnie oczyść samochód oraz światła ze śniegu i lodu,
  • ·         na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża dlatego zachowaj bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego,
  • ·         włącz światła mijania,
  • ·         bądź uprzejmy na drodze! pozwól innym kierującym, szczególnie wyjeżdżającym z osiedlowych uliczek włączyć się do ruchu.

 

Pamiętajmy! Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 12°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama