Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Factory Resotr Spa

Bydgoszczanin narkotyki miał ukryte w oponie leżącej w ogródku

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 19-latka mającego związek z przestępczością narkotykową. Mężczyzna ukrył ponad pół kilograma amfetaminy w oponie leżącej w ogródku przynależnym do kamienicy. Bydgoszczanin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Bydgoszczanin narkotyki miał ukryte w oponie leżącej w ogródku

Autor: KWP Bydgoszcz

19-letni bydgoszczanin myślał, że opona leżąca w ogródku to dobry schowek na narkotyki. Z pewnością nie przypuszczał, że znajdą je tam policjanci z bydgoskiego Śródmieścia.

Tak się stało w miniony wtorek (15.11.2022) późnym popołudniem. Tuż przed 18.00 policjanci weszli do kamienicy w Śródmieściu, do której wszedł również mężczyzna będący chwilę wcześniej w ogródku i skierowali się do jego miejsca zamieszkania.

Po przedstawieniu powodu wizyty kryminalni przystąpili do przeszukania mieszkania. Na stole w jednym z pomieszczeń zabezpieczyli woreczki z białym proszkiem o wadze blisko 60 gramów. Następnie policjanci wraz z zatrzymanym poszli do wspomnianego ogródka. Tam w leżącej oponie ujawnili worek z 820 gramami białego proszku. Przeprowadzone badania potwierdziły, że wszystkie zabezpieczone środki to amfetamina.

19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Wczoraj (17.11.2022) Sąd zdecydował o aresztowaniu bydgoszczanina na trzy miesiące. Mieszkańcowi Śródmieścia może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa ma jeszcze jeden wątek. W mieszkaniu razem z 19-latkiem przebywał jego 14-letni kolega, przy którym policjanci znaleźli kilka gramów kryształków MDMA oraz marihuany. Na dodatek po sprawdzeniu jego danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku. Sprawa nieletniego dotycząca posiadania substancji zabronionych trafi do sądu rodzinnego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama