Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Jarmark Świąteczny już za kilka dni. Sprawdź listę atrakcji!

W sobotę, 19 listopada rozpoczyna się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Zimowe wesołe miasteczko, zapach świątecznego grzańca i potraw, nastrojowa muzyka, atrakcje dla dzieci, a także propozycje świątecznych prezentów – to wszystko będzie czekać na Was na ulicy Mostowej, Starym Rynku i Placu Teatralnym. Zmotoryzowanych zachęcamy do korzystania z nowych parkingów przy ul. Grudziądzkiej i Kujawskiej.
Jarmark Świąteczny już za kilka dni. Sprawdź listę atrakcji!

Autor: UM Bydgoszcz

- W imieniu prezydenta Rafała Bruskiego zapraszam wszystkich w sobotę, 19 listopada na oficjalne otwarcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Wspólnie zapalimy światełka na choince i rozpoczniemy oficjalne odliczanie do świąt. 50 wystawców czeka na odwiedzających ze swoją najlepszą świąteczną ofertą, a na spragnionych rozrywki czeka zimowe wesołe miasteczko – mówi Łukasz Krupa dyrektor Biura Promocji.

Bydgoski Jarmark Świąteczny – kiedy i gdzie
Jarmark rozpoczyna się w sobotę 19 listopada o godz. 13.00. Potrwa do 22 grudnia. Wystawcy zapraszają codziennie od godz. 13.00 do 20.00 a w piątek i sobotę do 21. Zimowe miasteczko oferujące rozrywkę zostanie z nami nieco dłużej. Diabelski młyn, wenecka karuzela, kolejka świąteczna i labirynt będą czynne do 26 grudnia (poza Wigilią). Atrakcje będą otwarte codziennie od godz. 11.00 do ostatniego wieczornego klienta.

Ceny atrakcji

  • Karuzela wenecka – 10 zł
  • Labirynt Hotel Mikołaja – 20 zł
  • Koło – 25 zł
  • Karuzela Elfy – 15 zł
  • Kolejka Sanie Mikołaja – 15 zł

Jarmark Świąteczny to też idealne miejsce dla wszystkich poszukujących niebanalnych pomysłów na prezenty oraz koneserów dobrego jedzenia. Na jarmarku znajdziemy 49 stoisk handlowych.

Mnóstwo wydarzeń

Każdego dnia jarmarku zaplanowaliśmy koncerty i wydarzenia towarzyszące. Poniżej te najbardziej spektakularne:

  • Sobota, 19 listopada, godz. 16.30 - Oficjalne otwarcie jarmarku. Jak w latach poprzednich symbolicznie wspólnie z prezydentem Rafałem Bruskim i przewodniczącą Rady Miasta Moniką Matowską włączymy świąteczne iluminacje i światełka na choince. Ale to nie wszystko, artyści z grupy Mimezis zaprezentują pokaz ognia, odwiedzających będą witać gotowi do robienia pamiątkowych zdjęć szczudlarze- elfy. Na scenie usłyszymy Adę Rychwalską, która mogliśmy usłyszeć w The Voice of Poland.
  • Piątek, 2 grudnia, godz. 15.00 – 20.00 - Świąteczna ciężarówka Coca Coli na Wyspie Młyńskiej.
  • Niedziela, 4 grudnia, godz. 14.30 – 19.30 - Pokaz rzeźbienia w lodzie. Jedyna i niepowtarzalna okazja do zrobienia sobie zdjęcia z… przekonacie się sami, jeśli odwiedzicie tego dnia Jarmark.
  • Wtorek, 6 grudnia - Mikołajki na Jarmarku. Sceną będą rządzić animatorzy. W planie mnóstwo konkursów z nagrodami dla najmłodszych.

Wygodne parkowanie
Wszystkich zmotoryzowanych wybierających się na Jarmark zachęcamy do korzystania z nowego parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Jest on podzielony na dwie strefy. W strefie SPP parkowanie po godz. 17.00 i w weekendy jest darmowe. Pierwsza godzina parkowania w strefie SPP w godz. 8.00 – 17.00 kosztuje 3,80 zł.

Odwiedzasz Jarmark i jesteś spoza Bydgoszczy? Nowością w naszym mieście są Parkingi Park&Ride. To oszczędność paliwa i nerwów związanych z szukaniem wolnych miejsc parkingowych, których w ścisłym centrum jest mniej niż odwiedzających bydgoski jarmark.

 

Kierowcy przyjeżdżający do Bydgoszczy od strony Inowrocławia mogą zostawić samochód na parkingu przy ul. Kujawskiej, a pobrany bilet wykorzystać jako darmowy bilet komunikacji miejskiej. Koszt tego typu parkowania w P&R wynosi 3,80 zł za pierwszą godzinę. Parkując w tym miejscu możesz wybrać dalszy sposób podróży – pieszo lub tramwajem/ autobusem. Wybierając to drugie jedziesz na bilecie za darmo. Jeśli podróżujecie w kilka osób, w to samo miejsce, pobieracie bilet zbiorowy i gotowe. Opłaty ponosi się po udanej wizycie na jarmarku.

Podobne parkingi znajdują się: na Czyżkówku, na skrzyżowaniu ul. Nad Torem – Grunwaldzkiej. (wjazd do Bydgoszczy od Koronowa) i w Myślęcinku – na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Rekreacyjnej (wyjazd do Bydgoszczy od Osielska, Niemcza).

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama