Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Na Miedzyniu otwarto basen "Łabędź"

W czwartek, 20 października odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnej pływalni przy ul. Pijarów 4. Mieszkańcy mogą korzystać z obiektu codziennie, jednak od poniedziałku do piątku do godz. 16.00 będzie zarezerwowany dla tysiąca uczniów pobliskiej szkoły. Inwestycja kosztowała 20 mln zł. Zastosowano w niej najnowocześniejsze rozwiązania, które pomagają obniżyć koszty utrzymania.
Na Miedzyniu otwarto basen "Łabędź"
Autor: fot.: UM Bydgoszcz/ R. Sawicki

W oficjalnym otwarciu basenu "Łabędź" uczestniczyli m.in. prezydent Rafał Bruski, przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska, miejscy radni, przedstawiciele firmy Alstal, wykonawcy obiektu, radni osiedla Miedzyń-Prądy, mieszkańcy Miedzynia oraz uczniowie.
- Wszystkim uczniom życzę samych przyjemnych wrażeń podczas korzystania z basenu. A społecznikom z Miedzynia gratuluje skuteczności w staraniu się  o pierwszy basen na osiedlu. Obiekt  budowany przez godnego partnera, firmę Alstal jest dostosowany do potrzeb uczniów i mieszkańców. Basen jest też przykładem konsekwencji miasta w wyposażaniu tego typu obiektów w ekologiczne instalacje fotowoltaiczne – mówił podczas otwarcia prezydent Rafał Bruski.

- Każdy ma marzenia. Nasze były dalekosiężne. Najpierw marzyliśmy o pięknej, wspaniałej szkole. I taką mamy, z salami gimnastycznymi, boiskiem orlik, placem zabaw. Te marzenia udało się ziścić. A teraz spełnia się nasze największe marzenie. Otwieramy piękny basen. Wymagało to wiele pracy, wielu osób, ale udało się - mówił Eugeniusz Sobieraj, dyrektor Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. To właśnie tam powstał najnowszy bydgoski basen "Łabędź".

Obiekt ma powierzchnię blisko 1600 metrów kwadratowych. Składa się z  2 kondygnacji. Głównym elementem jest basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25x12,5 m z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej została  wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. Na obiekcie znajdują się też brodziki dla rodziców z dziećmi, gdzie dla najmłodszych przygotowano m.in. gejzer powietrzny, ruchomą armatkę wodną, zjeżdżalnie, czy dzwonek wodny.

Basen od poniedziałku do piątku do godz. 16 będzie służył uczniom ZS nr 8 przy ul. Pijarów, do której uczęszcza ok. 1000 uczniów i przedszkolaków. W godzinach popołudniowych i w weekendy z basenu mogą korzystać mieszkańcy. Koszt biletu normalnego wynosi 17 zł za godzinę, a ulgowego 12 zł za godzinę. Opiekunem obiektu jest Bydgoskie Centrum Sportu. Aktualności z życia nowej pływalni można szukać  się na www.plywalniebydgoszcz.pl.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 26 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt