Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Bydgoscy seniorzy świętowali

Środowiska senioralne, w czwartek 20 października obchodziły swoje święto. W Teatrze Kameralnym wręczone zostały wyróżnienia, a po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę, którą zapewnił Szymon Jachimek. W imieniu prezydenta gratulacje złożyła zastępczyni prezydenta Maria Wasiak. Nie zabrakło licznej reprezentacji Rady Miasta.
Bydgoscy seniorzy świętowali
Autor: fot.: UM Bydgoszcz/ R. Sawicki

- W dniu Państwa Święta życzę wszystkim seniorkom i seniorom niegasnącej radości. Wasze zaangażowanie, aktywność i chęć do życia jest godna naśladowania. Cieszę się, że w naszym mieście jest tak liczne grono osób starszych, pogodnych i witalnych, które swoimi życiowymi doświadczeniami dzielą się z innymi. Już niebawem oddamy w Wasze ręce Centrum Seniora przy ul. Dworcowej. Wierzę, że to miejsce przyczyni się do jeszcze większego rozkwitu Państwa działalności. Chcę wspólnie z moimi współpracownikami tworzyć Bydgoszcz przyjazną seniorom. Niech obchody będą także okazją do podkreślenia roli Bydgoskiej Rady Seniorów, bez której przyjazny klimat nie byłby możliwy – mówi prezydent Rafał Bruski.

Uroczysta gala została zorganizowana w Teatrze Kameralnym, a seniorzy wypełnili jej widownię do ostatniego miejsca. W części oficjalnej zastępczyni prezydenta Maria Wasiak, wraz z przewodniczącą Rady Miasta Moniką Matowską i przewodniczącą Bydgoskiej Rady Seniorów Marią Gałęską wręczyły wyróżnienia, dla osób szczególnie zasłużonych w pracy na rzecz bydgoskich seniorów. Wyróżnienia trafiły do:

Felicji Tykwińskiej, która przez lata pracowała jako nauczycielka języka polskiego. Na emeryturze zaangażowała się w działania Koła Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dała się poznać, jako doskonała organizatorka wycieczek i podróży. Od 2010 roku jest sekretarzem Bydgoskiej Rady Seniorów. Od kwietnia br. tydzień po tygodniu, poświęca się temu, co potrafi najlepiej - uczy języka polskiego seniorów uchodźców z Ukrainy.

Małgorzaty Bonin, która jest założycielką organizacji, która od 22 lat niesie wsparcie i pomoc kobietom dotkniętym chorobami nowotworowymi. W ostatnim czasie, na fundamencie doświadczeń, podejmuje działania skierowane do seniorów, przeciwdziałające wykluczeniu, samotności i depresji. Przed czterema miesiącami była jedną ze współautorek programu bydgoskiej Seniorady - flagowego przedsięwzięcia międzypokoleniowego w naszym mieście.

Zdzisława Tylickiego, który reprezentował największy ogólnopolski związek emerytów i rencistów, zrzeszający 800 tys. osób. Bydgoskie koło należy do szczególnie prężnych - oferując podmiotową pomoc prawną i administracyjną, skutecznie lobbując na rzecz osób starszych, a także organizując wiele form atrakcji, wypoczynku i integracji.

Od dziś młodzi i seniorzy idą razem

Bydgoska Rada Seniorów i Młodzieżowa Rada Miasta postanowili zacieśnić swoją współpracę, podpisując list intencyjny, w którym deklarują wspólne działania informacyjne, promocyjne i edukacyjne, których wspólnym mianownikiem jest budowanie wrażliwości. Chcą także wspólnie podejmować działania integrujące oba środowiska i aktywnie współpracować przy organizacji Seniorady – największej miejskiej imprezy międzypokoleniowej.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na część artystyczną. Z recitalem piosenki kabaretowej „Z dala od tonacji” wystąpił Szymon Jachimek. Śmiech to zdrowie! A w tak świetnym towarzystwie, czwartkowe spotkanie stało się kuracją wręcz doskonałą. Na zakończenie był słodki tort i rozmowy o życiu we foyer Teatru Kameralnego.

 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt