Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Rozpoczyna się druga edycja konkursu wojewody dla sołtysów

Jak informuje KPUW, podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz ogłosił konkurs dla sołectw na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. W konferencji uczestniczyli także Doradcy Wojewody Jarosław Jakubowski i Jerzy Kowalik.
Rozpoczyna się druga edycja konkursu wojewody dla sołtysów
Autor: fot.: KPUW

Konkurs skierowany jest do wszystkich sołectw z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, które w 2022r. zorganizują obchody upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. W ramach nagród w pierwszej edycji ponad 1000 osób było w nowoczesnym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Wojewoda podziękował wszystkim 26 sołectwom, które wzięły udział w pierwszej edycji konkursu oraz Muzeum II Wojny Światowej, na czele z zastępcą dyrektora placówki Markiem Szymaniakiem.

Zbliża się wielkimi krokami 11 listopada – najważniejsze patriotyczne święto Polaków – i zachęcam, aby w okolicach tej daty w gminach, sołectwach, małych ojczyznach takie święto zorganizować 

– mówił Mikołaj Bogdanowicz.

Doradca Wojewody Jerzy Kowalik zwrócił uwagę na to, że w drugiej edycji został zmodyfikowany regulamin.

W momencie oceny wniosków będziemy zwracali uwagę na integrację społeczności wiejskiej. Oprócz działalności sołtysów dojdzie ocena za współpracę z OSP, Kołami Gospodyń Wiejskich, parafią czy szkołami 

– mówił.

Zmianą względem ubiegłorocznej edycji jest również wprowadzenie gradacji nagród. Laureaci Konkursu udadzą się na wycieczki autokarowe dla społeczności sołectwa, uwzględniające zwiedzanie muzeum związanego z historią Polski, do:

  • Warszawy – laureaci I nagród,
  • Gdańska – laureaci II nagród
  • Poznania – laureaci III nagród.

Wycieczki będą obejmowały nie tylko zwiedzanie miast, ale również muzeów czy miejsc związanych z historią Polski 

– podkreślił doradca wojewody Jarosław Jakubowski, przewodniczący komisji konkursowej.

Zgłoszenia (wraz z załącznikami) w formie tradycyjnej i elektronicznej na nośniku pendrive należy dostarczyć do 22 listopada 2022 r. (liczy się data wpływu przesyłki do Organizatora) pocztą, przesyłką kurierską lub osobiście na adres:

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy,

Biuro Wojewody,

ul. Jagiellońska 3,

85-950 Bydgoszcz,

z dopiskiem „Konkurs 11 listopada”.

i jednocześnie pocztą elektroniczną

na adres poczty elektronicznej: [email protected]

z dopiskiem: „Konkurs 11 listopada”.

Jedno sołectwo może złożyć jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Zgłoszenia konkursowe, które wpłyną do Organizatora po dniu 22 listopada 2022 r.
nie będą rozpatrywane.

Materiały:

Regulamin Wojewódzkiego konkursu dla sołtysów 2022
2022​_r​_REGULAMIN​_WOJEWÓDZKIEGO​_KONKURSU​_dla​_sołtysów.docx 

(KPUW)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt