Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Energia płynie ze słońca

Wybierz się na przejażdżkę pojazdem elektrycznym!

Chcesz spróbować jazdy elektrycznym samochodem, hulajnogą albo rowerem? Zapraszamy już w weekend na Europejski Tydzień Mobilności. Wstęp wolny!
Wybierz się na przejażdżkę pojazdem elektrycznym!
Autor: R. Sawicki

Bydgoszcz po raz kolejny dołącza do wielkich miast polskich i europejskich. W dniach 17-18 września w wielu miejscach odbędzie się Europejski Tydzień Mobilności. Motywem przewodnim akcji jest wspieranie zrównoważonego transportu w dużych miastach. - W tym roku chcemy edukować, promować, pokazywać, dawać możliwość przetestowania różnorakich pojazdów elektrycznych, które zdobywają coraz większą popularność. Są przyszłością, z którą każdy z nas prędzej, czy później się zetknie - mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta.

 

W sobotę i niedzielę na Placu Teatralnym, Moście Staromiejskim i Starym Porcie staną stoiska i boksy partnerów akcji. Do wypożyczenia będą elektryczne samochody, rowery i hulajnogi. - Będą strefy do testowania tych pojazdów, będą akcje edukacyjne, promocyjne, a także stoiska organizacji pozarządowych z terenu naszego miasta promujące zarówno ruch pieszy, jak i transport publiczny. Promowane będą też różne ekologiczne rozwiązania dotyczące naszej codzienności - dodaje Krupa.

 

Stowarzyszenie Bydgoski Ruch Miejski przygotuje Pieszą Grę Miejską, a przedstawiciele Bydgoskiego Alarmu Smogowego opowiedzą o ekologicznych źródłach ogrzewania. Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego zaprezentuje mikro-autobus Autosan H6 promujący ideę KOLEJ+BUS. Będzie można sprawdzić formę na ergometrach wioślarskich przygotowanych przez LOTTO-Bydgostię. Przedstawiciele Bolta wyjaśniać będą zasady korzystania z miejskich hulajnóg elektrycznych.

 

W plenerowym Centrum Testów Elektromobilności bezpłatnie będzie można wypożyczyć elektryczne auto i rower. Tymi drugimi wszyscy chętni przejadą się po Moście Staromiejskim. Autami będzie można przejechać się po jezdni wokół bydgoskiej Starówki. Warunkiem skorzystania z wypożyczalni będzie posiadanie dowodu osobistego i w przypadku auta prawa jazdy. Akcję wspierają: Renault Polska, Sklepy Sportowe Olimpia, Unibike i Almot.

 

Warto dodać, że zarówno w sobotę, jak i niedzielę zamknięty dla kierowców będzie przejazd przez Most Staromiejski i Stary Port (od mostu do ul. Pocztowej).

 

Bydgoski Tydzień Mobilności, 17-18 września, Plac Teatralny, godz. 12 - 18. Wstęp wolny!

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kowalski 22.09.2022 11:04
Rower tradycyjny ma więcej zalet od elektrycznego,Człowiek rusza się i jest aktywny i zdrowszy,a elektryczny powiększy środowisko kalek wsród Młodzieży która idzie przez zycie na skróty,nie tędy droga

bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama