Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Zaatakowali i okradli 52-latka przy ulicy Dworcowej

Na trzy miesiące do aresztu trafił 29-latek, który wraz z młodszą o rok koleżanką dokonali rozboju na 52-latku. Para atakując mężczyznę doprowadziła go do utraty przytomności i ukradła portfel z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci odzyskali skradzione mienie.
Zaatakowali i okradli 52-latka przy ulicy Dworcowej
Autor: fot.: ilustracyjna/pixabay

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (06.09.2022) o godzinie 4.00 na ulicy Dworcowej w Bydgoszczy. Wówczas nieznani sprawcy zaatakowali mężczyznę idącego ulicą. Bijąc i kopiąc po głowie doprowadzili pokrzywdzonego do nieprzytomności, po czym ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Po pewnym czasie mężczyzna odzyskał świadomość i zawiadomił o tym fakcie policjantów z bydgoskiego Śródmieścia przekazując im szczegółowy rysopis sprawców. Ci natychmiast zajęli się sprawą. W ustaleniu tożsamości napastnika pomógł policjant z Referatu Wywiadowczego bydgoskiej komendy. To on rozpoznał mężczyznę, gdyż podejmował kilka dni wcześniej wobec niego czynności. Zatrzymanie sprawców było zatem kwestią czasu.

Jeszcze tego samego dnia śródmiejscy kryminalni zatrzymali 29-latka oraz jego o rok młodszą wspólniczkę odpowiedzialnych za ten czyn. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci znaleźli skradziony portfel oraz pieniądze. Na dodatek przy mężczyźnie ujawniono woreczek z białym proszkiem. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że to ponad 3 gramy amfetaminy.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli zarzuty. 29-latek odpowie za rozbój w warunkach recydywy oraz za posiadanie środków odurzających, natomiast 28-latka za rozbój.

W miniony piątek (08.09.2022) sędzia aresztował bydgoszczanina na trzy miesiące. Jego wspólniczka została objęta policyjnym dozorem.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaKarma IBDerma Happy Chi
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama