Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

GDDKiA Bydgoszcz: Powstaną kolejne kilometry chodników

Z informacji podawanych przez bydgoski oddział GDDKiA wiadomo, że Minister Infrastruktury uzgodnił Programy Inwestycji dla dwóch nowych ciągów pieszo-rowerowych w województwie kujawsko-pomorskim. Chodzi o zadania przy drodze krajowej nr 10 na odc. Zielonczyn - Kruszyn i drodze krajowej nr 15 Elzanowo – Szychowo.
GDDKiA Bydgoszcz: Powstaną kolejne kilometry chodników

Autor: fot.: GDDKiA

- Dzięki uzgodnionym Programom Inwestycji będziemy kontynuować budowę kolejnych ścieżek w regionie, które przyczynią się do znacznej poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Tylko w tym roku długość chodników i dróg rowerowych przy drogach krajowych w woj. kujawsko - pomorskim powiększy się o 11 km. - powiedział Sebastian Borowiak - Dyrektor GDDKiA Oddział w Bydgoszczy

 

Wiosną ukończyliśmy podobne zdanie na DK55 Klęczkowo – Grudziądz, a ostatnio ukończyliśmy zadanie przy DK55 w Dusocinie. W budowie są obecnie ciągi pieszo-rowerowe w Niewierzu k. Brodnicy (DK15) i Grudziądz - Mokre (DK55). Teraz lista przygotowywanych do przetargu zadań na sieci się powiększa o dwie nowe pozycje. Łączna długość obu ścieżek wyniesie 4,5 km.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej DK10 Zielonczyn - Kruszyn

Inwestycja obejmie budowę ok. 2,5 km ścieżki od km 252+840 do km 255+450 po prawej stronie drogi krajowej tj. od skrzyżowania z drogą gminną do Zielonczyna do skrzyżowania z drogą do Kruszyńca. Wybudowana zostanie także sygnalizacja świetlna obejmująca przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach z ul. Ogrodową i Szkolną w Kruszynie. Doświetlone zostaną przejścia na km 253+074 w Zielonczynie oraz 254+913 w Kruszynie wraz z pięcioma wlotami z dróg podporządkowanych.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej DK15 Elzanowo - Szychowo

Nowa ścieżka o długości ok. 2 km powstanie przy drodze krajowej nr 15 niedaleko Kowalewa Pomorskiego od km 258+000 do km 259+929 po prawej stronie drogi i będzie stanowić jeden z elementów bezpiecznego połączenia dla pieszych i rowerzystów miejscowości Wielka Łąka - Elzanowo - Szychowo - Kowalewo Pomorskie. Inwestycja obejmie budowę infrastruktury towarzyszącej oraz połączenia z zatokami autobusowymi.

Najpierw przetargi

Ogłoszenie przetargu dla zadanie Zielonczyn - Kruszyn planujemy jeszcze w tym roku, natomiast dla Elzanowo - Szychowo na początku 2023 r. Planowane prace projektowe przypadają na 2023 r., uzyskanie decyzji zezwalającej na realizacje robót w 2024 r. Budowa ścieżek przewidziana jest na 2024/25 r.

Wartość obu wymienionych zadań to ponad 15,5 mln zł.

(GDKKiA)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 993 hPa
Wiatr: 35 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama