Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Nowy symbol Teatru Kameralnego wkrótce na elewacji

Na frontowej ścianie Teatru Kameralnego pojawi się instalacja artystyczna z efektem lustra. Symbol Teatru był przedmiotem konkursu, w którym zwyciężyła Maria Jankowska z Bydgoszczy. Po zakończeniu rewitalizacji i wyposażeniu wnętrz przyszedł czas na zlecenie prac związanych z montażem instalacji. Nowa instytucja kultury kosztowała niespełna 35 mln zł. We wrześniu rozpoczyna kolejny sezon artystyczny.
Nowy symbol Teatru Kameralnego wkrótce na elewacji
Autor: Materiały prasowe

- To bardzo oryginalny projekt, można powiedzieć, że budynek Teatru stanie się żywą elewacją. Dzięki plastycznej trójwymiarowej formie, modernistyczny fronton budynku będzie chłonął otoczenie.

W lustrach odbije się w ciekawy sposób między innymi jeden z symboli miasta - zabytkowe spichrza oraz już wkrótce, pięknie zrewitalizowany Rybi Rynek. Historia połączy się z nowoczesnością – mówi Marek Iwiński plastyk miasta. Projekt został także pozytywnie zaopiniowany przez miejskiego konserwatora zabytków oraz Radę ds. Estetyki Miasta.

Maria Jankowska z Bydgoszczy zwyciężyła w konkursie na symbol Teatru Kameralnego. Zaproponowała instalację artystyczną wykorzystującą efekt lustra. Pracę zatytułowała „Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat. Instalację tworzy układ liter „T” oraz „K” w odniesieniu do funkcji Teatru Kameralnego. Każda z liter wykonana będzie w sposób niekompletny, częściowy, tworząc wraz ze swoim lustrzanym odbiciem całość znaku.

 

Teraz zlecamy prace związane z wykonaniem instalacji artystycznej na zrewitalizowanym budynku przy ul. Grodzkiej. Całość instalacji wykonana zostanie ze stali nierdzewnej wysoko polerowanej tworząc układ luster i załamań. Płaskorzeźba będzie miała układ pionowy o wymiarach 8 m wysokości i 3 m szerokości. Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu z nim umowy – czas realizacji wyniesie 4 miesiące.

 

Tu był i będzie... teatr
Rewitalizacja Teatru Kameralnego to kolejna inwestycja mająca na celu przywracanie zdegradowanych budynków mieszkańcom. Inwestycja obejmowała przystosowanie istniejących dawnych obiektów do pełnienia funkcji kulturalno- edukacyjnych. W ramach robót budowlanych wykonano rozbudowę i przebudowę zespołu budynków Teatru Kameralnego (budynku zabytkowego rejestrowego oraz budynku znajdującego się w gminnej ewidencji zabytków) wraz z rozbiórką zabudowy kolidującej oraz rozbudową i budową infrastruktury towarzyszącej. W efekcie tych prac powstał obiekt o powierzchni zabudowy ponad 1000 m2, częściowo podpiwniczony, 4-kondygnacyjny.

W przebudowanym i rozbudowanym budynku Teatru Kameralnego zlokalizowano m.in. salę teatralną ze sceną o powierzchni 226 m2 i widownią mieszczącą 234 osoby wraz z kuluarami, salami prób oraz salą wielofunkcyjną na 50 osób. Wartość inwestycji wyniosła niemal 34 mln zł. Pomogły nam fundusze europejskie na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT). Unijne wsparcie to 12 mln zł. Pierwsza premiera w Teatrze odbyła się 6 listopada 2021 roku. O najnowszym repertuarze pisaliśmy TUTAJ.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt