Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Bydgoszczanie mogą już korzystać z trasy rowerowej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego

Jak podaje ZDMiKP, otwarta została rowerowa droga na wiadukcie WOŚP wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. W ubiegłym roku oddane zostały do użytku drogi rowerowe wokół ronda Kujawskiego. Oznacza to, że rowerem można bezpiecznie poruszać się wydzieloną trasą od Kapuścisk aż do Górzyskowa. Planowane są kolejne inwestycje.
Bydgoszczanie mogą już korzystać z trasy rowerowej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego
Autor: fot.: ilustracyjna/pixabay

Ważną częścią przebudowy wiaduktów WOŚP pomiędzy Wzgórzem Wolności i Wyżynami było zabezpieczenie miejsca dla rowerzystów.
W ten sposób udało się połączyć wybudowane kilka lat wcześniej drogi rowerowe prowadzące wzdłuż ul. Wojska Polskiego.

Nowa ścieżka rowerowa na wiadukcie oznacza, że cała 4,5-kilometrowa trasa rowerowa pomiędzy Kapuściskami i Górzyskowem wzdłuż ulic Wojska Polskiego i L. Solskiego (od węzła Szarych Szeregów do ul. Leszczyńskiego) stała się kompletna i gwarantuje bezpieczny przejazd.

W ubiegłym roku rowerowe drogi dobudowane zostały też wokół ronda Kujawskiego. Planowane są kolejne inwestycje związane z rozbudową najważniejszej arterii na tzw. Górnym Tarasie.
W budżecie na ten rok zabezpieczyliśmy środki na zaprojektowanie drogi rowerowej od węzła Szarych Szeregów do ul. Chemicznej.


Koncepcja budowy linii tramwajowej wzdłuż ulic Solskiego i Pięknej również obejmuje rozbudowę i budowę nowych dróg rowerowych. Jeszcze w tym roku planujemy zlecić pierwszy etap prac projektowych.

(ZDMiKP)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt