Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowa restauracja "Śródmieście", czy wpisze się w gusta mieszkańców Bydgoszczy?

Obecnie trwa kompletowanie zespołu do obsługi klienta i pracy w kuchni. Nowa restauracja mieszcząca się na rogu Pl. Wolności nazywać się będzie "Śródmieście".
Nowa restauracja "Śródmieście", czy wpisze się w gusta mieszkańców Bydgoszczy?

Autor: KB/ mat. prasowe

Lokal ma być alternatywą dla tych, którzy będą chcieli dobrze zjeść, ale także odpocząć w miłej i przestronnej atmosferze. Właściciel chce przyciągnąć zarówno tych chcących porozmawiać w rodzinnym gronie, jak osoby mające w planach spotkania firmowe.

Dzięki nowej stylistce wewnątrz lokalu, która znacznie odbiegać ma od tej, do jakiej zdążyliśmy się już przyzwyczaić odwiedzając restaurację McDonald's - miejsce to ma stać się również świetną alternatywą na spędzenie wieczoru.

Ciekawym rozwiązaniem jest również sama lokalizacja. Większość bowiem lokali tego typu mieści się przecież w okolicach Starego Rynku. Już niedługo bydgoszczanie będą mogli spędzić czas w nieco innym miejscu. Stylistyka nie ma być za bardzo wyzywająca, zresztą widać to na załączonych wizualizacjach. Całość ma nabrać charakteru nowoczesno-tradycyjnego.

Warto wiedzieć, że zabytkowa kamienica, w której będzie mieścić się nowa restauracja po II wojnie światowej przeszła na własność Administracji Domów Miejskich w Bydgoszczy. W 1972 r. dokonano modernizacji układu przestrzennego, związanego z wydzieleniem mieszkań, budową pionów kuchennych i sanitarnych, likwidacją ogrzewania piecowego.

Przy tej okazji usunięto część bogatego wystroju wnętrz, m.in. sztukaterii oraz zdobionych pieców kaflowych. Wszystkie sześć lokali usługowych na parterze połączono w jedno wnętrze i zaadaptowano na delikatesy, które w 1992 r. zastąpiła pierwsza bydgoska restauracja McDonald’s, funkcjonująca do końca października 2015.

Przy tej okazji kamienica została gruntownie odrestaurowana. W 2014 renowacji poddano fasadę oraz dach budynku (koszt 350 tys. zł, w tym 112 tys. dotacji z budżetu miasta).Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Hanulswawa 28.12.2016 21:25
Suuuuper Mc Donalds przez 20lat to porażka była!!!

xyz 29.10.2016 20:55
wejscie od ulicy Gdańskiej jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych

Ranbo 11.09.2016 15:10
Nieprzyjazna osobom niepełnosprawnym.

ewa 09.09.2016 18:53
oby ceny były przystępne!!!!

kola 09.09.2016 17:06
Nazwa taka nijaka..

słabe opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama