Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Ruszył konkurs na osiedlowe centrum seniora

Urząd Miasta zaprasza wszystkie organizacje pożytku publicznego do działania z seniorami i dla seniorów. Oferowane jest finansowe wsparcie w wysokości 200 tys. zł na pilotażowe poprowadzenie czterech osiedlowych centrów seniora. Na zgłoszenia jest czas do końca czerwca.
Ruszył konkurs na osiedlowe centrum seniora
Autor: fot.: ilustracyjna/pixabay

Każde z czterech uruchomionych pilotażowo, na 6 miesięcy, osiedlowych centrów ma być ogólnodostępnym obiektem dla osób starszych, świadczącym usługi i zajęcia dedykowane bydgoszczanom. Mogą to być szkolenia, konsultacje oraz działania kulturalno-edukacyjne.

 

Osiedlowe Centra Seniorów  pod nazwą „Bydgoszcz Seniorom”  mogą poprowadzić organizacje pożytku publicznego, zainteresowane rozpoczęciem działań z seniorami oraz te które chcą uzupełnić swoją dotychczasową ofertę dla seniorów z finansowym wsparciem miasta. Wartość dofinansowania jednego punktu wynosi do 50 tys. zł. Łącznie w konkursie mamy do rozdania 200 tys. zł. Na oferty czekamy do końca czerwca.

 

Otwarcie i co dalej?

W Centrach Seniora, w wyznaczonych dniach i godzinach, funkcjonować będzie poradnictwo senioralne. Każda starsza osoba będzie mogła odwiedzić Centrum i zapytać choćby o to, gdzie załatwić urzędową sprawę, jakie imprezy rozrywkowe czy kulturalne planowane są w najbliższych dniach, czy wreszcie z jakiego rodzaju zajęć skorzystać można bezpośrednio w Centrum „Bydgoszcz Seniorom”.

 

Każde z czterech otwieranych Centrów prowadzić będzie swój własny program zajęć, warsztatów, spotkań towarzyskich szkoleń i imprez kulturalnych. Działalność doradcza dostępna będzie dla wszystkich chętnych, na zajęcia obowiązywać będą zapisy. Infrastruktura Centrów, sala i zaplecze gastronomiczne służyć będzie ponadto formalnym  i nieformalnym grupom seniorów, które poszukują miejsca spotkań w większym gronie.

 

Pierwsze Centra otwarte zostaną na pół roku w formule pilotażowej. Ale na tym nie koniec. W listopadzie przeprowadzone zostanie ewaluacja programów i w zależności od popularności i potrzeb planowana będzie kontynuacja i rozwijanie projektu.

 

Organizacje zainteresowane prowadzeniem Centrum zapraszamy na spotkanie informacyjne, na którym szczegółowo omówimy założenia konkursu. Spotkanie odbędzie się w środę, 22 czerwca o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5.

 

Więcej o konkursie TUTAJ.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -8°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt