Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Zajęcia "Zagrożenia w Sieci" w bydgoskich szkołach

Policjanci z komisariatu na bydgoskim Szwederowie, na co dzień zajmujący się problematyką nieletnich, spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 przy ul. Świętej Trójcy 37 w Bydgoszczy i przeprowadzili z nimi zajęcia na temat „Odpowiedzialności prawnej nieletnich” szeroko pojętych środków odurzających oraz "Cyberzagrożeń".
Zajęcia "Zagrożenia w Sieci" w bydgoskich szkołach
Autor: KP Bydgoszcz-Szwederowo

Asp. Monika Chochlińska oraz sierż. Dawid Wełnicki  spotkali się z uczniami klas pierwszych, drugich oraz trzecich Zespołu Szkół Mechanicznych  nr 1 przy ul. Świętej Trójcy 37 w Bydgoszczy. W trakcie kilku spotkań młodzi ludzie dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej nieletnich, konsekwencjach prawnych czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji. Policjanci wskazali najczęściej popełniane przez osoby nieletnie wykroczenia i przestępstwa, omówili środki wychowawcze i poprawcze stosowane przez sąd rodzinny wobec nieletnich.

Funkcjonariusze uświadomili młodzież o grożących im niebezpieczeństwach, związanych z przemocą rówieśniczą. Omówili konsekwencje zachowań agresywnych w stosunku do rówieśników, a także tych związanych z cyberprzemocą, narkomanią, piciem alkoholu, paleniem papierosów i e-papierosów. Poruszyli zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną za wymuszenia i rozboje, za niszczenie minia prywatnego i społecznego. Policjanci wspomnieli także o rozważnym zamieszczaniu wszelkich informacji, czy fotografii na portalach społecznościowych. Skupili się także na omówieniu „Cyberzagrożeń” płynących z internetu takich jak „Cyberprzemoc”, „Grooming”, „Seksting”, oraz inne, które stają się coraz bardziej popularne wśród młodzieży.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt