Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Miejskie fontanny zostaną uruchomione

W najbliższy weekend rozpoczynamy uruchamianie miejskich fontann. W majówkę tryśnie wodą także najnowsza fontanna przy Młynach Rothera. Zapraszamy na wiosenny spacer.
Miejskie fontanny zostaną uruchomione
Autor: fot. ilustracyjna/pixabay

Przyzwyczailiśmy się, że z początkiem maja ruszają w mieście uliczne fontanny. W Bydgoszczy funkcjonuje 11 fontann i mgiełka. Na Starym Rynku zlokalizowane są fontanna Chłopcy z gęsią i mgiełka w płycie. Ta druga zostanie włączona w momencie rozpoczęcia upałów. Kolejne wodotryski znajdują się w parkach: fontanna Potop w Parku im. Kazimierza Wielkiego, fontanna na Wzgórzu Dąbrowskiego, i Chłopcy z rybą przy skwerze Nowakowskiego. Przy ul. Marcinkowskiego uruchomimy Mokry Chodnik. Mamy też cztery fontanny pływające – dwie na Starym Kanale Bydgoskim i dwie na „Balatonie” na Bartodziejach.

 

W majówkę warto wybrać się na Wyspę Młyńską, gdzie uruchomione będzie już Międzywodzie. Woda w kanale spływa z rzeki Młynówki do Brdy dzięki różnicy wysokości sięgającej 3 m. W części dolnej spływa grawitacyjnie, natomiast w górnej - jest pompowana. Kanał ma około 50 cm głębokości.

 

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają także na uruchomienie fontanny multimedialnej przy Młynach Rothera. Aktualnie prowadzone są tam drobne prace naprawcze, aby pierwsze uruchomienie mogło odbyć się także w majowy weekend.

 

Fontanna na skwerze Krzysztofa Komedy przed Filharmonią Pomorską, którą zarządza MWiK, pozostanie nieczynna. Po dokonaniu niezbędnych prac przygotowawczych dołączy do grona tryskających atrakcji w pierwszej połowie maja.

 

Fontanny uatrakcyjniają krajobraz, łagodzą skutki zanieczyszczenia powietrza tworząc w swoim pobliżu mikroklimat i nasycając powietrze wilgocią. Pozornie proste urządzenia jakimi są fontanny wymagają bieżącej opieki i konserwacji zarówno w sezonie letnim jak i po jego zakończeniu. Sezon letni trwa od kwietnia do października. W tym czasie co kilka dni, zależnie od panujących warunków atmosferycznych, w fontannach stacjonarnych są myte misy i dokonywana jest wymiana wody, gdyż fontanny te pracują w tzw. obiegu zamkniętym. Utrzymanie ich w ruchu to także bieżące usuwanie awarii, naprawy zniszczonych przez wandali części i inne zabiegi. Przez cały rok natomiast fontanny stacjonarne są systematycznie sprzątane.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -5°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1039 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt