Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

CWZS Zawisza najlepszym klubem w Polsce

Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza już po raz piąty z rzędu został najlepszym klubem sportowym w Polsce we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.
CWZS Zawisza najlepszym klubem w Polsce

Autor: pixabay

Ogłoszenie wyników klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego za 2016 rok miało miejsce na Gali Sportu Młodzieżowego w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie. List gratulacyjny, okazały puchar i czek na 100000 złotych przedstawicielom Zawiszy w osobach prezesów klubu: Waldemara Keistera i Dariusza Bednarka wręczył podsekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Jan Widera. W tym roku nagrody otrzymali, zgodnie z regulaminem przyznawania nagród ministra sportu i turystyki, najlepsze lub najwyżej sklasyfikowane kluby sportowe oraz województwa, powiaty i gminy. W kategorii gmin Bydgoszcz plasując się na piątym miejscu zgromadziła 4889,27 pkt. Przed nami znalazły się jedynie: Warszawa – 10780,10, Wrocław 6938,20, Poznań – 6931,26 i Kraków – 5.468,33. 

 
Ponadto CWZS Zawisza został także najlepszym klubem w Polsce w klasyfikacji Wojskowej Federacji Sportu zrzeszającej kluby oparte o infrastrukturę i dorobek dawnych Wojskowych Klubów Sportowych. W tym zestawieniu Zawisza zdystansował WKS Śląsk Wrocław oraz WKS Wawel Kraków,

To wielki sukces całego środowiska sportowego Zawiszy oraz potwierdzenie, że praca wykonywana zarówno przez trenerów jak i ich zawodników idzie w najlepszym kierunku. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim. którzy przyczynili się do zdobycia tych cennych nagród.


Wyniki Systemu Sportu Młodzieżowego za 2016 rok:
1. CWZS Zawisza Bydgoszcz - 2318,01 pkt.
2. WKS Śląsk Wrocław - 1655,77 pkt.
3. KS AZS-AWF Warszawa - 1633,25 pkt.
4. KS AZS-AWF Katowice - 1560,96 pkt.
5. AZS OŚ Poznań - 1441,12 pkt.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama