Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Bydgoska "Akcja-Kwalifikacja" dostała dofinansowanie

Miasto otrzymało blisko 4,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na projekt, którego celem jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego poprzez kompleksową współpracę 14 zespołów szkół zawodowych z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Bydgoska "Akcja-Kwalifikacja" dostała dofinansowanie
Autor: KB

W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w specjalistycznych kursach i szkoleniach, zajęciach dodatkowych przygotowujących do egzaminów zawodowych, stażach i praktykach zawodowych oraz w zindywidualizowanym doradztwie edukacyjno-zawodowym dostosowanym do potrzeb uczniów, zakończonym zaplanowaniem dalszej drogi edukacyjno-zawodowej. Nauczyciele uaktualnią swoją wiedzę, podniosą kompetencje i kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach, stażach zawodowych oraz studiach podyplomowych. We wszystkich zespołach szkół zostaną utworzone i doposażone Szkolne Punkty Informacji i Kariery. Pracodawcy zostaną włączeni w proces kształcenia kadr, ich pracownicy zostaną przeszkoleni i zaangażowani w przygotowanie programów i realizację kształcenia praktycznego. Szkoły doposażą pracownie i warsztaty.

Wsparciem objętych zostanie 1755 uczniów, 130 nauczycieli, 11 opiekunów staży i praktyk. W projekcie uczestniczy 30 bydgoskich szkół funkcjonujących w: Zespole Szkół Chemicznych, ZS Samochodowych, ZS Budowlanych, ZS Drzewnych, ZS Mechanicznych nr 1, ZS Handlowych, ZS nr 12, ZS Ekonomiczno-Administracyjnych, ZS Gastronomicznych, ZS nr 1, Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 5 Specjalnej, ZS Spożywczych, ZS Mechanicznych nr 2, ZS Elektronicznych. Całkowita wartość projektu wynosi 4 395 909,35 zł, w tym dofinansowanie: 4 176 113,88 zł, wkład własny miasta: 219 795,47 zł. Projekt będzie realizowany do 30 września 2018 roku.

Warto wiedzieć:

Z funduszy przyznanych w tej perspektywie UE z RPO zrealizowaliśmy lub realizujemy 6 projektów edukacyjnych o wartości łącznej 12,4 mln zł (dofinansowania na poziomie 11,6 mln zł). Zrealizowaliśmy 3 projekty stażowe (Czas na staż, Doskonalenie zawodowe w praktyce, Zawodowy rozbieg). W trakcie realizacji są projekty takie jak: wyposażenie pracowni i warsztatów  w Zasadniczej  Szkole Zawodowej Specjalnej nr 5, EduAkcja w technikach, Akcja-kwalifikacja . W trakcie oceny są także 2 projekty o łącznej wartości 12,7 mln zł (dofinansowanie na poziomie 11,3 mln zł): Wyposażenie szkół zawodowych - I etap, Po co? Dlaczego? Jak? – dla szkół podstawowych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1038 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt