Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bydgoscy "wodniacy" ujawnili nielegalny połów ryb

Za nielegalny połów ryb odpowie 65-letni bydgoszczanin, który zignorował okres ochronny dla ryb. Jego poczynania wędkarskie ujawnili policyjni „wodniacy”, którzy patrolowali w tym czasie okolice Brdy.
Bydgoscy "wodniacy" ujawnili nielegalny połów ryb

Autor: KWP Bydgoszcz

W okresie od 1 grudnia do 31 marca obowiązuje zakaz połowu ryb na rzece Brdzie w wyznaczonych obrębach ochronnych. Wszystko to zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która wprowadza okres ochronny dla ryb. Dlatego też bydgoscy „wodniacy” reagują na wszelkie wykroczenia i przestępstwa popełniane w oparciu o ten przepis oraz Ustawę o rybactwie śródlądowym. Nie inaczej było dzisiaj (17.12.2021) rano.

Wówczas policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych bydgoskiej komendy pełnili służbę patrolując ulicę Sporną w Bydgoszczy, w rejonie rzeki Brdy. Od strony ulicy Fordońskiej zauważyli mężczyznę, który przy pomocy wędek dokonywał amatorskiego połowu ryb wbrew obowiązującym przepisom.

Okazał się nim 65-letni bydgoszczanin. Mężczyzna został wylegitymowany oraz poinformowany o popełnieniu przestępstwa z uwagi na okres ochronny dla ryb, a miejsce w którym łowił stanowi czwarty obręb ochronny na Brdzie. Obręb ten obejmuje obszar głównego nurtu rzeki Brdy 200 metrów powyżej i 200 metrów poniżej mostu imienia Żeglugi Bydgoskiej przy ul. Spornej w Bydgoszczy.

Zgodnie z przepisami 65-latkowi został zabezpieczony sprzęt wędkarski. Wędkarzowi zostało wystawione wezwanie do stawiennictwa w komisariacie na Śródmieściu, gdzie usłyszy zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama Finał letniej akademii recyklingu
Reklama Finał letniej akademii recyklingu
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Czesław Jasiński Treść komentarza: W latach 1964-72 uczęszczałem do SP nr6 przy Poniatowskiego, więc dwa razy dziennie przechodziłem obok tego budynku. Na pewno pod koniec lat 60 XXw był on remontowany, a na pewno jego elewacja. Po lewej stronie gmachu był park aż do Poniatowskiego, teraz to teren policji. Gmach po remoncie w XXI w wygląda imponująco. Pozdrawiam. Czesław Jasiński Data dodania komentarza: 21.08.2026, 17:58 Źródło komentarza: Zabytkowy budynek przy Chodkiewicza przejdzie modernizację Autor komentarza: Czesław Treść komentarza: Dzień dobry. W latach 1964-72 chodziłem do SP nr 6 przy Poniatowskiego. Codziennie więc dwa razy przechodziłem koło tego budynku. Od lewej strony gmach sąsiadował z parkiem, aż do Poniatowskiego. Pamiętam, że pod koniec lat 60 XX budynek, a na pewno jego elewacja była remontowana. Teraz po remoncie w XXI w budynek wygląda imponująco. Pozdrawiam serdecznie. Czesław K. Jasiński Data dodania komentarza: 21.08.2026, 17:51 Źródło komentarza: Zabytkowy budynek przy Chodkiewicza przejdzie modernizację Autor komentarza: Lechu Treść komentarza: Następny bałwan podsunięty modernistycznym gojom przez zydow Data dodania komentarza: 16.08.2026, 17:16 Źródło komentarza: Wielki pomnik Matki Bożej Miłosiernej poświęcono we wsi Konotopie Autor komentarza: Slawomir Treść komentarza: Przy tak dużej konkurencji, to wielki sukces Artura. Gratulacje ! Data dodania komentarza: 1.08.2026, 09:08 Źródło komentarza: Sporty Walki: Dwa medale za oceanem Autor komentarza: Bral Treść komentarza: A w Kirgistanie to co za Mistrzostwa Swiata? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 13:50 Źródło komentarza: Sporty Walki: Dwa medale za oceanem Autor komentarza: Wojtek Treść komentarza: Gratulacje !! Data dodania komentarza: 29.07.2026, 19:01 Źródło komentarza: Sporty Walki: Dwa medale za oceanem
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama