Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kierowcy mogą już korzystać z ronda w Kobylnikach

Jak podaje GDDKiA, jezdnia poszerzona do 3,5 m, nawierzchnia o zwiększonych parametrach nośności i poprawa dostępności terenów przemysłowych na północnym krańcu Kruszwicy – oto wyniki budowy ronda w Kobylnikach na DK62.
Kierowcy mogą już korzystać z ronda w Kobylnikach
Autor: Materiały prasowe/ GDDKiA

Dziś, 29 listopada, o godzinie 15.00 rozpoczęły się prace odbiorowe ronda wybudowanego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 62 z drogami - wojewódzką nr 412 i gminną 150833C.

 

Dotychczasowe skrzyżowanie nie było wystarczające dla rosnącego w tym miejscu natężenia ruchu drogowego, dlatego celem inwestycji była m.in. poprawa bezpieczeństwa. Według Generalnego Pomiaru Ruchu 2020/21 średni ruch na odcinku DK62, na którym zlokalizowane jest rondo, to ponad 11 tys. pojazdów na dobę.

Poprawa bezpieczeństwa i dostępności

W ramach zrealizowanej inwestycji powstało czterowlotowe rondo, chodniki, zatoki autobusowe oraz oświetlenie drogowe. Jezdnia została poszerzona do 3,5 metra, a nawierzchnia z dostosowana do nośności 11,5 t/oś. Wśród przyczyn podjęcia decyzji o stworzeniu w tym miejscu ronda wymienia się m.in. geometrię dróg dojazdowych, czyli układu łączącego drogę krajową z wojewódzką i gminną, a także bliskość zakładów przemysłowych. Realizacja zadania była niezbędna zarówno z perspektywy kierowców, jak i pieszych. Jest również istotna dla rozwoju gospodarczego okolicznych miejscowości. Rondo poprawia bowiem dostępność terenów przemysłowych na północnym krańcu Kruszwicy.

Duża inwestycja, efektywne działanie

Wiosną tego roku ogłosiliśmy przetarg na budowę ronda w Kobylnikach. 29 kwietnia poznaliśmy oferty czterech wykonawców, z których najniższą cenę, w wysokości 4 792 397,04 zł, zaoferowała firma Transpol Lider z Inowrocławia.

 

W toku analizy oferta ta okazała się najkorzystniejsza. W czerwcu br. podpisaliśmy umowę, dzięki czemu prace budowlane wystartowały.

Zadanie w pełni zostało sfinansowane ze środków Skarbu Państwa. 

(GDDKiA)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaKarma IBDerma Happy Chi
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama