Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

W Bydgoszczy rusza akcja "Świąteczne uśmiechy" dla małych pacjentów

Jak podaje BARR, czas Świąt Bożego Narodzenia to zwykle moment, na który czeka wielu z nas, upatrując w nim chwili odpoczynku od codziennych spraw, możliwości spotkania z najbliższymi i okazji, by się uśmiechnąć oraz wywołać ten uśmiech u innych.
W Bydgoszczy rusza akcja "Świąteczne uśmiechy" dla małych pacjentów
Autor: fot.: ilustracyjna/pixabay

Mamy nadzieję, że mimo kolejnego roku naznaczonego skutkami pandemii, właśnie w tym szczególnym czasie uda się Państwu odnaleźć wokół siebie odrobinę pozytywnych emocji.

Wierzymy, że uśmiechy mają wielką moc, dlatego jak co roku pragniemy stworzyć szansę na wywołanie ich na twarzach małych pacjentów z bydgoskiego szpitala dziecięcego, mobilizując siły wspólnie z bydgoskim sektorem biznesu. Zachęcamy przedsiębiorstwa z Bydgoszczy i regionu do włączenia się w doroczną akcję dobroczynną „Świąteczne uśmiechy”, organizowaną przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego (BARR).

Idea akcji

Akcję „Świąteczne uśmiechy” realizujemy we współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami na rzecz podopiecznych świetlic prowadzonych przez Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Zachęcamy do przekazania na ten cel podarunków, które mogłyby doposażyć świetlice na oddziałach szpitala, a także ułatwić i uatrakcyjnić chorym dzieciom codzienne zajęcia dydaktyczne i terapeutyczne.

„Świąteczne uśmiechy” zainicjowaliśmy już kilka lat temu i co roku, dzięki niezwykłej ofiarności bydgoskich firm, ich pracowników, a także osób prywatnych, udaje się zebrać wiele produktów, które przydają się w szpitalnej świetlicy przez cały rok. Inicjatywa może okazać się też wartościowa dla samych przedsiębiorstw, będąc okazją do zaangażowania się nawet niewielkich organizacji i ukazania szlachetnej strony bydgoskiego biznesu.

Co można przekazać?

Aktualnie w placówce potrzebne są przede wszystkim:

  • artykuły papiernicze i dekoracyjne do zajęć plastycznych i kreatywnych (m. in. kolorowy papier A4 i A3, bloki techniczne, klej magic w tubkach, dziurkacze z różnymi wzorami, wykrojniki do maszynki typu big shot, naklejane perełki, kwiaty, napisy do kartek okolicznościowych, ozdoby pasmanteryjne itp.),
  • laptop,
  • karty emocji do pracy terapeutycznej,
  • łatwe do dezynfekcji gry dydaktyczne i familijne (np. Abalone, Blokus Duo, Dzieci z Carcassonne, Kraina Lodów, gry zręcznościowe, logiczne lub pamięciowe),
  • koraliki do zaprasowania wraz z podkładkami (np. Hama Maxi),
  • korboklocki,
  • książki i zabawki (które wykorzystane zostaną np. jako nagrody w konkursach organizowanych dla dzieci w ciągu roku),
  • pomoce dydaktyczne.

Z uwagi na restrykcje sanitarne obowiązujące w szpitalu, przekazane przedmioty powinny być nowe i nieużywane. Jesteśmy przekonani, że każda forma wsparcia z Państwa strony ułatwi placówce funkcjonowanie oraz wywoła dziecięcy uśmiech, umilając małym pacjentom chwile spędzone w szpitalu.

Jak się włączyć?

Tegoroczna akcja „Świąteczne uśmiechy” potrwa do 17 grudnia 2021 r. Osoby i przedsiębiorstwa chcące włączyć się w to przedsięwzięcie, serdecznie prosimy o kontakt z pracownikami BARR w celu odnotowania zgłoszenia się do akcji i omówienia szczegółów związanych z przekazaniem upominków:

W związku z dodatkowymi obostrzeniami sanitarnymi, w tym roku paczki z podarunkami będą przyjmowane w siedzibie Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4 w Bydgoszczy. Ich przekazanie będzie mogło nastąpić osobiście lub za pośrednictwem kuriera/poczty.

Z góry serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie!

(BARR)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt