Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wybierz dobrze!

Wsparcie Fundacji "Pocztowy Dar" dla szpitali w Bydgoszczy i Chełmnie

Fundacja "Pocztowy Dar" przekazała Szpitalowi Uniwersyteckiemu nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy i Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Chełmnie środki, które zostały przeznaczone na zakup wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego, wykorzystywanego m.in. do walki z COVID-19.
  • Źródło: PAP
Wsparcie Fundacji "Pocztowy Dar" dla szpitali w Bydgoszczy i Chełmnie
Autor: fot.: PAP

Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek w poniedziałek w komunikacie poinformowała, że Fundacja przekazała bydgoskiemu szpitalowi 100 tys. zł na zakup aparatu USG z systemem nawigacji igły oraz dwóch aparatów do wysokoprzepływowej donosowej terapii tlenem, a chełmińskiemu ZOZ - 50 tys. zł na zakup kardiomonitorów dla oddziału covidowego szpitala.

W komunikacie zamieszczono podziękowania obu z placówek za pomoc w zakupie sprzętu.

Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr Bydgoszczy Wanda Korzycka-Wilińska podkreśliła, że zakupiony urządzenia wykorzystywane sa m.in. do leczenia osób zakażonych wirusem COVID-19. Pomagają one w postawieniu wiarygodnej i dokładnej diagnozy, a w przypadku aparatów do wysokoprzepływowej donosowej terapii tlenem – pozwalają uniknąć leczenia respiratorem.

Dyrektor szpitala w Chełmnie Marzanna Ossowska wskazała, że wsparcie umożliwiło zakup pięciu kardiomonitorów wraz z centralą, które monitorują podstawowe parametry życiowe pacjenta, takie jak EKG, ciśnienie, saturacja. Wykorzystywane są one na oddziale Chorób Wewnętrznych, w tym w badaniu pacjentów po przebytym zakażeniu COViD-19 oraz pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub z potwierdzonym zakażeniem COViD-19.

W zeszłym roku Fundacja "Pocztowy Dar" zakupiła także specjalistyczny sprzęt medyczny, tzw. analizator immunologiczny, który trafił do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wsparcie Fundacji trafiło również do innych instytucji medycznych w Polsce: Szpitala Powiatowego w Rykach, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie, Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu i Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej – Szpitala Powiatowego im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku.

"Poczta Polska na wiele sposobów wspiera działania instytucji, które walczą z epidemią. Jednym z nich jest wsparcie finansowe ze strony Fundacji +Pocztowy Dar+ na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu wsparciu pomagamy wielu pacjentom oraz ułatwiamy wykonywanie codziennych obowiązków kadrze medycznej. Fundacja +Pocztowy Dar+ od 10 lat pomaga pocztowcom i ich rodzinom, a obecnie wspiera działania w walce z epidemią. To ważny element w naszej działalności – wierzymy, że działając razem pokonamy ten trudny czas" - podkreśliła cytowana w komunikacie prezes Fundacji "Pocztowy Dar" Bogusława Kłoda-Dębska.

Pieniądze na pomoc dla szpitali pochodzą ze środków celowych od podmiotów z Grupy Poczty Polskiej oraz indywidualnych darczyńców Fundacji "Pocztowy Dar", którzy zgłosili taką intencję.

(PAP)Autor: Jerzy Rausz rau/ mhr/


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: ---

STARY RYNEK

ReklamaCoś na ząb!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama