Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Policjanci i pracownicy Sanepidu sprawdzali w Osielsku czy klienci noszą maseczki [FOTO]

Śródmiejscy policjanci wspólnie z pracownikami Sanepidu kontrolowani kwestię przestrzegania obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez klientów sklepów w Osielsku. Sprawdzili również wyposażenie sklepów w środki dezynfekcyjne.
Policjanci i pracownicy Sanepidu sprawdzali w Osielsku czy klienci noszą maseczki [FOTO]
Autor: KWP Bydgoszcz

Dzisiaj (05.11.2021) policjanci z bydgoskiego Śródmieścia kontrolowali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez klientów placówek handlowych w Osielsku. Funkcjonariuszom towarzyszyli pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Ponadto mundurowi przypominali klientom tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas robienia zakupów, m. in. o zachowaniu dystansu, a związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

Łącznie policjanci i pracownicy Sanepidu skontrolowali 16 obiektów handlowych. Nie stwierdzili nieprawidłowości związanych z wyposażeniem punktów handlowych i usługowych w środki ochrony. W trakcie kontroli ujawnili 2 osoby, które nie miały założonych maseczek. Jedna z nich została ukarana mandatem karnym, a druga pouczona.

Przypominamy, że za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama