Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Nowa Jadłodzielnia w Bydgoszczy

Informujemy, że 8 września (środa) o godzinie 12:00 przy ulicy Obrońców Bydgoszczy 1 w Bydgoszczy zostanie otwarta kolejna Jadłodzielnia WSG.
Nowa Jadłodzielnia w Bydgoszczy
Autor: Materiały prasowe

 

Podobnie jak ta przy Naruszewicza 11, będzie dostępna przez 24 godziny na dobę. Nowe miejsce, dla tych którzy chcą się jedzeniem podzielić i tych, którzy jedzenia potrzebują, będzie miało charakter otwarty. Przy ulicy stanie specjalna szafa z lodówką, w której produkty długo zachowają świeżość. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczne korzystanie z Jadłodzielni, także w czasie zaostrzonego reżimu sanitarnego. Jako że szafa-lodówka stoi na chodniku, łatwo do niej włożyć i wyjąć produkty, to szczególnie ważne dla osób niepełnosprawnych.

 
  Pobierz obrazki  
 

Ideą powstania Jadłodzielni jest zapobieganie marnowaniu żywności. Ciągle zbyt dużo produktów spożywczych trafia do śmietników. Dlatego uruchamiamy drugi punkt wymiany jedzenia w Bydgoszczy.
 

Bardzo istotny jest dla nas również inny ekologiczny aspekt tego miejsca. Minimalistyczna forma bardzo dobrze się sprawdza i jest dużo oszczędniejsza, niż specjalnie zaaranżowane pomieszczenie. Jadłodzielnia stworzona jest z ekologicznych, powszechnie dostępnych materiałów, które chronią żywność przed warunkami atmosferycznymi, są także łatwo wymienialne w przypadku uszkodzenia.
 

Udostępniamy przestrzeń, w której:
 – przeciwdziałamy marnowaniu żywności,
 – każdy może podzielić się jedzeniem z każdym, bez względu na status,
 – każdy może zabrać to, co ktoś inny zostawił.
Liczymy, że tak prosty pomysł przyjmie się w Bydgoszczy i będzie inspiracją dla innych.

Serdecznie zapraszamy w najbliższą środę 8 września o godzinie 12:00 na Obrońców Bydgoszczy 1.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt