Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Koniec" premiera książki z Bydgoszczą w tle

Już we wrześniu (15.09.) premierę będzie miała książka "Koniec. Baśń o mieście, w którym zawsze pada deszcz i skończył się świat". Książka zostanie wydana w twardej oprawie przez Wydawnictwo Vesper.
"Koniec" premiera książki z Bydgoszczą w tle

Autor: Materiały prasowe

Młoda barmanka pewnego dnia znika bez słowa wyjaśnienia. Podobno pojechała do Bydgoszczy. Jej śladem, niezależnie od siebie, wyruszają trzy osoby: jej najlepsza przyjaciółka, platonicznie zakochany w niej mężczyzna oraz ksiądz, który chce pomóc babci dziewczyny. Chaotycznie krążą po ulicach miasta, próbując wpaść na jakikolwiek trop zaginionej. Ich wędrówka z każdą chwilą przybiera coraz bardziej fantasmagoryczny charakter, przeszłość każdego z bohaterów wraca, miesza się z teraźniejszością. Na ich drodze stają surrealistycznie postacie, miejsca, wydarzenia. A za nimi, krok w krok podąża Szatan…

To druga powieść autora, pierwsza pt. “Biegacz” spotkała się z dobrym przyjęciem czytelników oraz krytyków, znalazła się również w finałowej trójce powieści nominowanych do Bydgoskiej Literackiej Nagrody “Łuczniczka”.

Bartłomiej Grubich – urodzony w Bydgoszczy, obecnie mieszka w Poznaniu, wielokrotnie wyróżniany za swoje opowiadania, trzykrotnie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału (2015, 2016, 2018), jak i w ramach konkursów „Poznań Zły” (I miejsce – 2014), „Poznań Fantastyczny” (III miejsce – 2014) oraz „Literacki Konkurs Tematyczny” (2016, 2018). Autor kilkunastu artykułów w czasopismach „Nowy Obywatel” oraz „Take Me”.

Z wykształcenia filozof i socjolog. Miły człowiek. Biega. Nie pali. Czasami pije. Żyje możliwie dużo. W miarę możliwości. Jego powieściowym debiutem jest „Biegacz” (2019, Wydawnictwo Vesper), a 15.09.2021 ukaże się jego druga powieść “Koniec. Baśń o mieście, w którym zawsze pada deszcz i skończył się świat”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 993 hPa
Wiatr: 35 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama